OSB’ye bir tepkide Akbük Mahallesinden


9 Ağustos Cuma günü Akbük Pazar yerinde OSB, Balık çiftlikleri ve JES’lere karşı basın açıklaması ve imza kampanyası düzenlendi. OSB’ye Dur De! Geçtiğimiz gün Altınkum Yalı Caddesinde yapılan imza kampanyası

 Paylaş


9 Ağustos Cuma günü Akbük Pazar yerinde OSB, Balık çiftlikleri ve JES’lere karşı basın açıklaması ve imza kampanyası düzenlendi.
OSB’ye Dur De!
Geçtiğimiz gün Altınkum Yalı Caddesinde yapılan imza kampanyası ile aynı metine sahip kampyanın içeriği şu şekilde “Didim bir turizm kentidir. Denizi, kumu-güneşi, sahilleri, tarihi ve doğal sit alanları, kültürel varlıkları ile korunmayı hak eden bir yaşam beldesidir. Didim’in ekonomisi turizm üzerine kuruludur. JES’ler, balık çiftlikleri ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi oluşturulması Didim’in bu özelliklerini ortadan kaldıracak, binlerce kişinin hayatı etkilenecektir.” Şeklinde açıklama bulunurken; “Sağlıklı bir çevrede insanca hayat sürdürebilmek için, kentimize, havamıza, denizimize ve toprağımıza sahip çıkıyor, JES’lere, balık çiftliklerine ve Su Ürünler Organize Sanayi Bölgesi oluşturulmasına “Hayır” diyoruz” diyerek duyarlı insanları imza atmaya davet ettiler.
Akbük Çevre Derneği Başkanı Gülru Pere “Bugün burada düzenlediğimiz imza kampanyasının başlangıcını yapıyoruz ve yüzbinlerce imza topluyoruz. Didim’i ve çevresini tamamıyla etkileyen, Didim’de ki canlıların habitatını ve genetiğini değiştiren, balık çiftliklerinin olduğu ve o bölgeye yapılmak istenen Su Ürünler Organize Sanayi Bölgesine karşı, ülkemizde ki %85’nin Aydın’da bulunduğu JES’lere karşı mücadelenin başlangıcını yaptık. Aydın’da direnenlerinin zaferi mücadelemize örnek olsun.


9, Ağust