Orman Kampının bu seneki maskotu Saksağan Oldu


Tavşan Burnu Orman Kampındaki sosyal tesiste geçtiğimiz yıl müşterilerin maskotu olan karga Maviş’in yerini bu sene başka bir karga çeşidi olan Saksağan aldı. Geçtiğimiz bahar aylarında yavru iken Tavşan Burnu Orm

 Paylaş


Tavşan Burnu Orman Kampındaki sosyal tesiste geçtiğimiz yıl müşterilerin maskotu olan karga Maviş’in yerini bu sene başka bir karga çeşidi olan Saksağan aldı.
Geçtiğimiz bahar aylarında yavru iken Tavşan Burnu Orman Kampı içerisindeki DİBEL’e ait tesise daha tüyleri bile oluşmamışken düşen karga, burada çalışanlar ve piknikçiler tarafında beslenerek büyütüldükten sonra kampın maskotu haline gelmiş. Kargaya Orman Kampı piknikçiler tüylerindeki mavilik nedeniyle MAVİŞ adını takmışlardı.
Tesisin kış aylarında kapatılmasında sonra akıbeti bilinmeyen Maviş’in yeriniş bu yıl Saksağan aldı.
Zaman zaman piknikçilerin masalarına konup burada beslenen saksağan daha çok DİBEL tesislerindeki müşterilerin masalarına gelerek sofralarına ortak oluyor. Ekmek dışındaki ikramları kabul eden Saksağanı zaman zaman da tesis çalışanları da besliyor.
Maskot Saksağan bir çok karga ile birlikte zaman geçirse de yakınlara konan karga sürüsü içinden sadece kendisi tesis içinde rahatça dolaşabiliyor.


Tavşan, Burnu, Orman, Kampındaki, sosyal,