reklam alanı

Okullar arası turnuvalar başladı


İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 2019/2020 sezonu okullar arası voleybol, futbol ve basketbol turnuvaları 5 Kasım Perşembe günü başladı. Okullar arası futbol genç erkekler, voleybol genç kızlar, voleybol

 Paylaş


İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 2019/2020 sezonu okullar arası voleybol, futbol ve basketbol turnuvaları 5 Kasım Perşembe günü başladı.

Okullar arası futbol genç erkekler, voleybol genç kızlar, voleybol küçük kızlar, voleybol yıldız erkekler, voleybol yıldız kızlar, basketbol yıldız kızlar, voleybol küçük erkekler, basketbol küçük kızlar, basketbol yıldız erkekler olmak üzere 9 bölümden oluşacak.
Turnuvalarla ilgili açıklama yapan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu “Her yıl düzenli olarak il ve ilçelerde okul sporları müsabakaları yapılıyor. Müsabaka sonucunda ilçe birincileri ile giderek il birinciliği için müsabakalara katılacaklar. 13 Ocak 2020’ye kadar müsabakalarımız devam edecek” dedi.
Turnuvaların ilk maçı Voleybol genç kızlar; Zeynep Mehmet Dönmez Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi voleybol takımları arasında gerçekleşti. 11:30’da Didim Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen voleybol turnuvasında oynayan takımları öğretmenleri ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Voleybol maç sonucunda Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 set kazanarak maçın kazananı oldu.
Turnuvanın ikinci maçı saat 14:00’da Voleybol yıldız kızlar; Efeler Ortaokulu ve Selçuk Özsoy Ortaokulu takımları arasında gerçekleşti. Saat 14:00’da gerçekleşen maç sonucunda Efeler Ortaokul 2 set kazanarak maçın kazananı oldu.

İlçe, G