Okul Servis Araçları Denetimi Yapıldı


Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara öğrenci taşıyan servis araçlarını denetledi. Okul servis araçlarının taşıma faaliyetlerini düzenlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Milli Eği

 Paylaş


Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü okullara öğrenci taşıyan servis araçlarını denetledi.
Okul servis araçlarının taşıma faaliyetlerini düzenlemek amacıyla İçişleri Bakanlığıkoordinasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Aile veSosyal Politikalar Bakanlığının paydaşı olduğu “Okul Servis Araçları Yönetmeliği”25/10/2017 tarih ve 30221 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti.
Yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin 8 inci maddesi 6ncı fıkrasında; “Okul servislerinin çalıştırılmasına ilişkin usul ve esasları belirlemeye Milli Eğitim Bakanlığı yetkilidir” hükmü de yer alıyor.
Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Okul Servis Araçları Yönetmeliği kapsamında kurulan Servis Denetim Komisyonu tarafından , İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulrezak Kaldan başkanlığında araçların gerekli şartlara uygun olup olmadığı hizmet kalitesindeki uygunluk ve eksiklikleri bakımından denetimlerini yaptı.


Didim, İ