Öğrencilerle yaşlılar "gönüller bir olsun" diyor


Mahir Özgür Damar İlkokulunun başlattığı "Gönüller Bir Olsun" projesi kapsamında öğrenciler huzurevi sakinleriyle buluştu. Aydın Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 21 Mart 2019 tarihinde  başl

 Paylaş


Mahir Özgür Damar İlkokulunun başlattığı "Gönüller Bir Olsun" projesi kapsamında öğrenciler huzurevi sakinleriyle buluştu.
Aydın Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 21 Mart 2019 tarihinde başlattılan "Gönüller Bir Olsun" sosyal sorumluluk projesinde öğrenciler geziler,bitki yetiştirme,satranç,dama,sinema keyfi,doğa yürüyüşü vb etkinlikler yapıyorlar.
Okulumuzda gönüllü öğrencileri, gönüllü velileri ve sınıf öğretmenleri Şayeste Dailli, Berna Büyüközlen, Hacı Bebek Çelik, Okul Rehber Öğretmeni Özlem Gürbüz ve Okul Müdürü Yaşar Yıldırım tarafından yürütülen projede her hafta gönüllü öğrenciler ve Didim Huzurevi sakinleriyle bir araya getiriliyor.
Projeye katılan veliler etkinlikte Didim'deki tarihi yerleri yaşlılarla birlikte gezdiklerini, onlardan bitki yetiştirme, satranç, dama öğrenip, sinema keyfi, doğa yürüyüşleriyle çocuklarla yaşlıları bir araya getirdiklerini belirttiler ve "Böylelikle hem öğrencilerimizde sosyal sorunlar hakkında farkındalıklarını arttırıyor,hem de yaşlılarımızın da sosyal yaşam memnuniyetlerini arttırıyoruz" dediler.

Mahir, Özgür, Damar, İlkokulunun, başla