Musa Dinç

Tüm Yazıları


“ NE VAR? / KOMEDİ FİLMİ “

  • 12 Mart 2018 Pazartesi


Musa DİNÇ / Sağlık İletişim Uzmanı, Yazar


“NE VAR?” Filminin Yönetmeni ve başrol oyuncularından Sayın Ozan Denklik ve filmin ikinci başrolünde oynayan Ömer ERKOÇ; her ikisi de Muğla Özel Yücelen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / ATT Bölümünden öğrencim olurlar. Her iki öğrencim de başarılı ve öğretmenleri tarafından sevilen, sayılan ve tarafımca takdir edilen güzide öğrencilerimdi.
Okuldan mezun olduktan sonra Sayın Ozan Denklik / Ozan Medya adında bir film şirketi kurduğunu duydum, daha sonra bir ekip oluşturarak yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünü oynadığı “Ne VAR? “ filmini uzun bir uğraştan sonra, çekmeyi başardılar. Müjdeli haberi 11.03.2018 / akşamı duydum, Filmin galasına davet etti beni.
*Öğrencilerim Ozan DENKLİK ve Ömer KOÇ Mezuniyet Balosu Muğla / Gökova – Akyaka’da olmuştu. Artist / Aktör olan öğrencilerimle hatıra fotoğrafım.
Filmin gösterime girdiği gün Bursa’ya yolcu olacağım. Bursa Tüyap Kitap Fuarı’nda söyleşi ve imza günlerim olacak, ayrıca İnegöl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Öykücülük ve Kitap Sevgisi’ konulu bir söyleşim olacak.
***
Filmin çekici yönü: Türkiye’nin ve Dünyanın En Genç Yönetmeni unvanına sahip olan Ozan Denklik ‘ten yerli bir komedi filmi.
Senaryosunu da Sayın Ozan Denklik yazmış: “NE VAR?”
“NE VAR? “ filminin konusuna gelince;
Birbirleriyle çok iyi anlaşan, güçlü bağları olan üç genç vardır. Günlük hayatları rutindir, ama bir gün gençlerden biri, falcıya gitmeye ikna eder arkadaşlarını. Falcıya gittiklerinde, falcı; gençlerin falında hazine görür. Onlar da bu hazineyi aramaya koyulurlar. Hazineyi aralarken, mafya gibi birçok aksiliklerle karşılaşırlar. Karşılaştıkları aksiliklere rağmen, yılmadan hazineyi bulmaya çalışırlar.
***
NE VAR? Filminde Başrollerde oynayan oyuncular:
Ozan DENKLİK, Ömer KOÇ, Emre YILMAZ, Gürkan DEMİRTAŞ,
Senarist-Yönetmen-Yapımcı: Ozan DENKLİK
Yapımcı: OZAN MEDYA
(16 Mart 2018 tarihinde tüm sinemalarda gösterime girecektir. )
***
Genç yetenekleri destekleyelim, özendirelim ve onların motivasyonuna bir nebzecik de olsa, videolarını izleyip; paylaşmaktan geri kalmayalım.
İnanıyorum ki ileride toplumsal içerikli ve bam teline dokunduracak filmler yapacaklardır.
Tabii ki en büyük değerlendirmeyi yapacak olan yine vatandaştır ve film izleyicisi olacaktır.
Her şeyin bir ilki olduğu gibi, sevgili genç yetenek öğrencilerimin de ilk filmidir. Onlara başarı diliyorum. Yolu açık olsun, izleyicisi bol olsun. Emeklerinin karşılığını alması en büyük temennimdir.
***