Mustafa Kemal İçin Teşekkürler


 Cerebra Palsi hastası Mustafa Kemal Çelik için başlatılan 160 bin TL’lik bağış kampanyası 1 hafta içinde tamamlandı. Didim Yöresi Engelliler Derneği üyesi Cerebra Palsi hastası Mustafa Kemal’in devam eden ted

 Paylaş


Cerebra Palsi hastası Mustafa Kemal Çelik için başlatılan 160 bin TL’lik bağış kampanyası 1 hafta içinde tamamlandı.
Didim Yöresi Engelliler Derneği üyesi Cerebra Palsi hastası Mustafa Kemal’in devam eden tedavi süreci içinde doktorların kök hücre tedavisinin çözüm olabileceği kararı üzerine aile olarak sağlık bakanlığı ve İstanbul Valiliğine yapılan müracaat ile ilk ödenmesi gereken 160 bin TL’lik kısım için İstanbul’da ve Didim’de kampanya başlatılmış, ulusal kanallarında bu kampanyaya destek vermesi ile bir hafta gibi kısa bir süre içinde istenilen miktar bağışın banka hesabına yattığı öğrenildi.
Mustafa Kemal’in Annesi Kamuran Çelik tüm Türkiye’den gelen yardımlar için çok teşekkür etti. Anne Çelik: “bağışın başladığını duyurduğumuz ilk gün 20 bin TL gibi bir rakamı hesabımızda görünce umudumuz artmıştı, ancak beklenmedik bir biçimde ilk haftada bu rakama ulaştık, hesabımız incelendiğinde çok küçük rakamlarla da bizlere destek olunduğunu gördük destek veren duyarlı tüm yardımseverlere müteşekkirim” dedi.
Tedavi Haftaya Başlıyor
Didim Yöresi Engelliler Derneği’nin de destek verdiği ve dün sona erdirilen kampanyanın ardından kök hücre tedavisinin ilk adımı olan ilk müdahale 18 Ekim 2018 Perşembe günü yapılacak. Dün hastaneye yatırılarak hazırlıklarına başlanılan müdahale sonunda Mustafa Kemal’in yürüyüş bozukluğu başta olmak üzere bir çok engelinin ortadan kalkması bekleniyor.
Mustafa Kemal’in bu müdahalesinin yapılmasının ardından uzun soluklu bir tedavi ve rehabilitasyon sürecinin de beklendiği, ancak bu sürecin tedavisini kontrol eden doktorlar tarafından çok kısa sürede tamamlanabileceği de öğrenildi.