Modern Balıkçılar Çarşısı için çalışmalar başladı


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın seçim vaatleri arasında olan Modern Balıkçılar ve Manavlar Çarşısı için yıkıma başlandı. Çarşı ile Atatürk İlkokulu arasında kalan trafiğe kapalı yolda esnaflar h

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın seçim vaatleri arasında olan Modern Balıkçılar ve Manavlar Çarşısı için yıkıma başlandı. Çarşı ile Atatürk İlkokulu arasında kalan trafiğe kapalı yolda esnaflar hizmet vermeye başladı.

Didim Belediyesi tarafından Şubat ayında başlatılan ve yaklaşık 4 ayda tamamlanması planlanan Modern Balıkçılar ve Manavlar Çarşısı için yıkım çalışmaları başlarken mevcutta var olan kayıtlı esnaflar ise Belediye tarafından hazırlanan geçici yerlerine geçiş yaparak mağdur olmadıklarını belirterek proje için Başkan Atabay’a teşekkür etti. Esnaflar pazaryeri ile Atatürk İlkokulu arasında kalan trafiğe kapalı yolda hizmet vermeye başladı.
“Kısa sürede halkın hizmetine sunacağız”
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay “Yerel seçim dönemindeki vaatlerimizin birini daha gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda daha öncede kamuoyuyla paylaştığımız projemiz için yıkıma başladık. Modern, şık görünümlü, ferah ve kaliteli bir çarşı için bir adım attık. 3-4 ayda tamamlamayı planladığımız çarşı için esnaflarımızı mağdur etmedik ve geçici olarak yerlerini hazırlayıp teslim ettik. Belediye ekipleri tarafından kurulan seyyar çadırlara, esnafların ihtiyacı olan ekipman ve malzemeleri sağladık. İlçemize ve esnafımıza yakışır şekilde çarşıyı tamamlayıp en kısa sürede halkın hizmetine sunacağız. ”dedi.

Didim, Be