Mizah Üstadı Dinç’in Yeni Kitabı Raflarda


Gazetemizin köşe yazarlarından Musa Dinç’in ‘Yüreğimden Damıttım Yarınlara’ adlı yeni kitabı ‘KKM’ yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Musa Dinç’in kaleme aldığı 16’ıncı kitap olan ‘yüreği

 Paylaş


Gazetemizin köşe yazarlarından Musa Dinç’in ‘Yüreğimden Damıttım Yarınlara’ adlı yeni kitabı ‘KKM’ yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.
Musa Dinç’in kaleme aldığı 16’ıncı kitap olan ‘yüreğimden Damıttım Yarınlara’ adlı eserde Dinç diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da insanlar alemine mizahçı gözlüğüyle dalıyor. Türkiye’deki toplumsal olayların ele alındığı kitapta eğitim, hak, hukuk, adalet, demokrasi gibi kavramlar öne çıkarken, işçi, emekçi hakları, cumhuriyet ve eşit koşullara vurgu yapılıyor.
Güzel ve iyi olan her şeyi alkışlarım diyen Musa Dinç yeni kitabı için şunları belirtiyor “Güzel olan her şeyi alkışlarım; yanlış ne varsa, karşı çıkar ve eleştiririm. Güçlünün yanında olmayı, marifet saymam. Önemli olan mağdurun, ezilenin, emekçinin yanında saf tutmak; hak ve haklının yanında yer almaktır. Kim iktidar olursa olsun; güzel hizmetlerini alkış tutarım, yanlış icraatlarına muhalefetlik eder; demokratik zeminde eleştirir ve tepkimi koyarım. Partizan, yandaş, yalaka, dalkavuk ve bazen de varlığı yokluğu hiç belli olmayanları, bencilliği tavan yapan kişileri pek ciddiye almam ve önemsemem. Eğer bende bir yanlışlık, yamukluk varsa, yapıcı eleştirme hakkına sahiptir. Etik ölçüler dâhilinde herkes özgürdür, kimseye kızmam ve sitem de etmem.”