Minik Öğrenciler çevre Temizliğine Dikkat Çekti


Bu yıl 3. düzenlenen “Akdeniz Ülkeleri Mavi Bayrak Haftası” etkinlikleri kapsamında Didim’in mavi bayraklı halk plajı Altınkum’da düzenlenen etkinlikte  minikler çevre temizliğine dikkat çekti. 11 Akdeniz ül

 Paylaş


Bu yıl 3. düzenlenen “Akdeniz Ülkeleri Mavi Bayrak Haftası” etkinlikleri kapsamında Didim’in mavi bayraklı halk plajı Altınkum’da düzenlenen etkinlikte minikler çevre temizliğine dikkat çekti.
11 Akdeniz ülkesinin yer aldığı, “Bizi birleştiren Deniz için çalışıyoruz” sloganıyla bu yıl 3. düzenlenen “Akdeniz Ülkeleri Mavi Bayrak Haftası” etkinlikleri kapsamında Didim’de bir etkinlik düzenlendi. Didim Belediyesi Deniz Yıldızları Kreş ve Gündüz bakım evi öğrencilerinin katıldığı etkinlikte öğrenciler mavi bayraklı halk plajında çöp, plastik şişe ve torba toplarken, denizdeki kirliliğe dikkat çekmek için oltayla balık tutmaya çalıştı. Miniklerin attıkları oltalarda balık yerine plastik şişe ile cam şişe çıkarken sembolik olarak gerçekleşen etkinlikte denizlerin kirliliğine dikkat çekildi.
"AMACIMIZ TÜM İNSANLARA BU FARKINDALIĞI AŞILAMAK"
Bu tür etkinliklerin farkındalık oluşturduğunu belirten Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, "Önemli olan burada çocuklarımıza küçüklerimize, onların vasıtasıyla tüm insanlara bir farkındalık yaratmak. Denizlerin, çevrenin kirletilmemesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Çok kısa bir süre içerisinde 150 torbanın üzerinde atık malzeme toplanmış bunların çoğu maalesef doğada çok uzun yıllar erimeyen plastik; su şişeleri naylon torbalar… Bununla ilgili Dünyanın her yerinde ve özellikle Türkiye’de son yıllarda bir farkındalık yaratmak için bizim gibi belediyelerin yani turistik belediyelerin yaptıkları etkinlikler çok ses getiriyor. Bunların yapılan etkinliklerle kalmaması, insanlarımızın çevreye karşı duyarlı olması lazım. Çok kısa sürede 150 torbalık atık malzemenin toplanması da çok düşündürücü.”diye konuştu.