Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Milletin midesi yakında yapışacak

  • 17 Kasım 2018 Cumartesi


Alın size bir diyet programı da benden. Bu nereden çıktı demeyin sakın. Her ne kadar sosyal içerikli yazı yazsam da, siz okurlarımı düşünmek benim de hakkım. Ondan dolayı bu gün size sunacağım diyeti uygulayarak geleceğinizdeki yaşamınızı hem sağlık açısından hem de ekonomik açıdan garantiye alabilirsiniz.

Kahvaltı da; sabah bir zeytin, yarım dilim ekmek, minicik yağsız ucuz peynir, pazarda atılacak çürük ve ezik meyvelerden yapılan karma reçelden sadece bir çay kaşığı, bir Türk kahvesi fincanı dolusu açık çay.
Öğlen yemeği asla yok. Onu kaldırıyoruz. Onun yerine öğle ve akşam arası ara öğün geliyor. Ara öğün; iki dilim ekmek, yarım kase çorba, bir tabak sebze yemeği, yağsız pirinç lapası. Akşam üç tane üzüm, veya yerine bir dilim şeftali, bir dilim elma olabilir. Afiyet şeker olsun. Bunu bir yıl uyguluyorsunuz. Gece öyle televizyon karşısına geçip çekirdek çıtlıyayım, yok efendim program izlerken çay demleyip içeyim, börek pasta vs. asla yok. Saat en geç 21.00 dedin mi uykuya. Öyle hanımla aynı oda falan yok. Ayrı odalara. Gece tuvalet serbest fakat ışıklar asla yanmadan. Su fazla tüketilmeyecek. Sadece bir litre hakkınız var.
Sağlık açısından ise, haftada iki kere duş, o da ılık olarak alınacak. Zaman için sizlerin ekonomisine destek amacıyla sadece üç dakika ayırdık. İyi yıkanmalar. Tuvalet kağıdı, kağıt havlu asla kullanılmayacak. Eski çarşafları el havlusuna çevirerek kullanmanız tavsiye olunur. Bunları uyguladıktan sonra müthiş bir kazanç elde edeceksiniz.
Diyet konusunda yapacağınız size verdiğim uygulama ile, bir yılda en az yirmi kilo zayıflayacaksınız. Diyabet, tansiyon, böbrek, kalp damar gibi hastalıklar asla yakınınızdan geçmeyecek. Az yemenizden dolayı strese asla girmeyeceksiniz. Ekonominiz çok rahatlayacak. Banka derdiniz bir yıl boyunca hiç kalmayacak. Aldığınız ücret veya emekli maaşlarınızın en az yarısından fazlası cebinize kalacak. Hatta onunla döviz veya altın alarak yastık altı yapabilirsiniz. Eczane doktor sıkıntınız kalmayacak. Hastaneye gitmeye artık son. Yediğiniz genetiği değiştirilmiş ürünlerden zaten uzak kalacağınızdan, hastalanma şansınız da buna paralel ortadan kalkacak.
Seyahat etmeyin bir yıl boyunca. Çocuklarınızı özlediğinizde ya onlar gelsinler ya da onlara yürüyerek ulaşın. Bu vesile aracınızı saklamanıza da gerek kalmayacak. Yürüme ile hem sağlıklı yaşama destek, hem de paranıza asla köstek olmayacaksınız. Para insanın elinin kiridir. Bu nedenle her gün elinizi yıkamaktan kurtulup, size el sabunu veya deterjan gibi cildinize tahriş veren ürünlerden de uzak kalacaksınız. Ha önemli bir bilgi daha vermek isterim. Kısa zamanda başınıza bir şey gelirse garibanları devlet beleşten kaldırmak zorunda. Siz yine de bunları uygularken biraz düşünün derim. Sakın ha doktorunuza veya sizi yöneten siyasetçilerinize danışmadan da asla uygulamayın.