Hasan Sani Güneş

Tüm Yazıları


Millet İttifakının Önlenemez Yükselişi

  • 28 Mayıs 2018 Pazartesi


Cumhuriyet Halk Partisi, İyi parti, Saadet partisinin oluşturduğu koalisyon ezber bozmaya devam ediyor. Sokağa çıkamayan halk, sağcısı, solcusu, muhafazakarı, milliyetçisi alanları dolduruyor. 16 yıllık bu iktidar bu defa ne yapacağını şaşırmış durumda ve yine her zamanki gibi alanlarda dini referansları kullanmaya başladı. CHP nin camilerimizi yıkacağından bahseder oldu, bu kez tutmadı.Gerek alanlarda,gerekse toplum nezdinde alıcı bulmadı.
Camilerimiz ve kutsallarımız; hepimizin ortak değerleridir. Özelliklede sosyal demokrat belediyelerde, yeri geldiğinde bakım, onarım dahil, boya, badana ve temizlik hizmetlerinin itina ile yapıldığını yerel yönetici olarak görev yaptığım il ve ilçelerden biliyorum.Sayın Erdoğan,bunu bilmez mi, bilir , bilirde,ama yinede bildiğini okur.Ama milletimizin uyandığının farkında değil.
16 yıllık baskıcı anlayış ve uygulamaları, insanları, sokağa çıkamaz hale getirmişti. Millet ittifakı ile estirilen bu rüzgar, toplumu, heyecanlandırmış ve umutlandırmıştır. Akp iktidarı yıkılamaz zihniyeti, milletimizce de kabul görmemektedir.
Sayın Erdoğan,bu kez de topal ördek konumuna düşmüştür.Akp nin gidici olduğu son dönemde, yandaş sosyal medyada da kendini hissettirmektedir,bu artarak ta devam edecektir.Başta YSK olmak üzere devletin kurum ve kuruluşları, bu kez yönlerini esen rüzgara göre belirliyecekler dir.Göreceksiniz, kediler trafolara girmiyecek, elektirikler kesilmiyecektir. Bu anlayış, sandığa sahip çıkmamız gerekliliğini gevşetmemeli..Aksine, halkın sandıktaki teveccühüne sahip çıkmalıyız..
HASAN SANİ GÜNEŞ