Miletos Akademi’den Büyük Başarı


10 Şubat günü Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde, 3 aydıır sürdürülen provalar sonunda izleyicilerle bir araya gelen Miletos Akademi öğrencileri büyük ilgi gördü. Anton Çehov’un kısa öykülerinden oluşan Sev

 Paylaş


10 Şubat günü Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde, 3 aydıır sürdürülen provalar sonunda izleyicilerle bir araya gelen Miletos Akademi öğrencileri büyük ilgi gördü.
Anton Çehov’un kısa öykülerinden oluşan Sevgili Doktor isimli oyununu genç oyuncular büyük bir başarı ile sergiledi. İzleyenlerin büyük ilgi gösterdiği oyun yaklaşık 2 saat boyunca devam etti.
Oyunun ikinci bölümünde, minik yıldızlar oyuncu seçmeleri için interaktif oyununu sergilediler. Toplamda 35 öğrencinin olduğu bu oyunlar da öğrencilerin velileri ve vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle izlendi.
Miletos Akademi kurucusu ve Sanat yönetmeni uzman akademisyen Yiğitcan Engin Şentürk ;
“Herkes akıcı ve etkileyici konuşsun ve birbirimizi dinlemekten keyif alalım istiyoruz. Kendini iyi ifade edebilen birisi olmak isteyen, hayatın her anında akıcı ve dinlenebilir konuşma yapmak isteyen, iş yaşamında etkileyici olmak ve kolaylıkla iletişim kurmak isteyen, etkili iletişim ve beden dili tekniklerini tüm yönleriyle öğrenmek isteyen, topluluk önünde konuşma yaparken kendine güvenen ve merak uyandıran bir anlatıcı olmak isteyen, kendiniz, çocuğunuz veya kurumunuz için gelişim alanlarını keşfetmek istiyorsanız yanındayız” şeklinde hazırladığı broşür de salona sığmayıp dışarı da bekleyen insanların dikkatini çekti.
Etkinliği gerçekleştiren Miletos Akademi;
2018 yılında Uzm. Yiğitcan Engin Şentürk tarafından kurulan bir kişisel gelişim ve sanat merkezi girişimidir. Eğitimlerin tasarlanması sürecinde, disiplinler arası yaklaşımlar çerçevesinde, programlar ve dersler üzerinde çalışarak içerikler oluşturulmuştur. Miletos Akademi Creative Workshop tarafından sunulan tüm eğitimler; estetik, duygusal ve zihinsel deneyimler içerir. Eğitimlerin sonunda tamamlanan programa göre içerik detaylı sertifika ve diploma verilir.

10, Şubat, günü, Nurullah, Kocabıyık, K