Mehter takımına esnaf desteği ödüllendirildi


Didim Valiler İlkokulu'nda kurulan mehter takımına sponsor olan esnafa Didim Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Plaketi verdi. Okul müdürü Şakir Kır'ın yeni eğitim yılında kurmayı planladığı mehter takımının

 Paylaş


Didim Valiler İlkokulu'nda kurulan mehter takımına sponsor olan esnafa Didim Milli Eğitim Müdürlüğü Teşekkür Plaketi verdi.
Okul müdürü Şakir Kır'ın yeni eğitim yılında kurmayı planladığı mehter takımının giysilerinin ve müzik aletlerinin alınmasına destek olan Foto Erol İşletmecisi Seval Kilim'e, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir tarafından bir plaket verildi.
Okul Müdürü Şakir Kır, okulda müzik kursu alan öğrencilerle oluşturulmasını planladıktan sonra bir mehter takımı kurmayı planladıklarını, ancak; okul bütçesini zorlayan enstrümanların ve kostümlerin masrafının kendilerini zorladığını,okullarının velisi olmamasına rağmen Didimli bir esnafın bu projeye destek olmasının ardından gösteriler çıkacak kadar başarılı olan mehter takımı kurduklarını belirtti.
Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir'de okullardaki başarının öğretmen ve veli işbirliği ile katlanarak arttığını duyarlılık gösteren Foto Erol firmasına ve Seval Kilim'e teşekkür ettiğini belirterek plaketi takdim etti.


Didim, Valiler, İlkokulu'nda, kurulan, meh