Meandros Derneğinden 'Benim Okulumda Kütüphane Var' Kampanyası İçin Ziyaret


Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu , Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Didim Ticaret Odasını ziyaret ederek ‘Benim Okulunda Kütüphanem Var’ projesini anlattılar ve destek istedil

 Paylaş


Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu , Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Didim Ticaret Odasını ziyaret ederek ‘Benim Okulunda Kütüphanem Var’ projesini anlattılar ve destek istediler.
Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan dernek yöneticileri başkan Kubaliç’i yeniden seçildiği için kutladılar ve başlattıkları kampanya ile Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu’nda oluşturulacak kütüphane hakkında bilgiler verdiler ve destek sözü aldılar.
Didim Ticaret Odasını da ziyaret eden yöneticiler Başak Kamacı Budak, Ekrem Gençarslan, Meliha Civelek, Evren Budak ve dernek üyeleri Aydan Aşık Turgut, Elif Külekçi’ye Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ ve Başkan Yardımcısı Mehmet Urgancı’nın ev sahipliği yaptı. Ziyarette Meandros Derneğinin 'Benim Okulumda Kütüphane Var' kampanyası kapsamında ilk adım olarak Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu’nda oluşturulacak kütüphane hakkında bilgiler paylaşıldı ve dernek başkanı Başak Kamacı Budak İlçede nüfusla birlikte okullardaki öğrenci sayılarının giderek arttığını, devlet okullarının kapasitelerinin üzerinde sayıda öğrenciyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmesi nedeniyle pek çok okulda mekan sıkıntısı yaşandığını, bu nedenle okullardaki sosyal aktiviteler ya da kütüphane olarak ayrılması gereken mekanların derslik olarak kullanılmak zorunda kalındığını belirtti.
Budak “Mahir Özgür Damar İlkokulu’nun kütüphane için ayırdığı yeri çocukların sıkılmadan vakit geçirebilecekleri bir şekilde donatacağız” dedi. Bu projeyi Kütüphanesi bulunmayan tüm okullara yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini kaydeden Budak, “duyarlı tüm vatandaşların bu kampanya kapsamında gerek maddi desteklerini, gerekse kitap bağışlarını beklediklerini” sözlerine ekledi. “İlçedeki kurumları ziyaret ederek destek istediklerini, Ticaret Odasının da katkısını beklediklerini” belirtti.
Didim Ticaret Odası başkanı Üstündağ ve Başkan Yardımcısı Urgancı da giriştikleri bu iş için derneği tebrik etti. Katkı sunmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi. Üstündağ ilçemizde genel itibari ile okul sıkıntısı yaşandığını belirtti. Okullarımızın derslik sorununda giderilmesi için yeni okulların yapılması gerektiğini vurguladı. İlçedeki okulların mevcut durumda bile çok iyi başarılar sağladığını belirterek, “derslik sayısı ve eğitim altyapısının güçlendirilmesi ile uzun vadede bu eğitim başarısı devam edecektir. Bu sağlanırsa okullar kalabalık sınıflardan kurtulacak, çocuklarımız daha ferah ve kütüphane ve benzer donanımlara sahip okullarda eğitim – öğretim yapacaktır” dedi.
Meandros Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu, Didim’de yeni seçilen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul’u da ziyaret ederek tebrik ettiler ve başlattıkları 'Benim Okulumda Kütüphane Var' kampanyasına destek olmaya çağırdılar.


Meandros