Erol Yıldız

Tüm Yazıları


Mcyıldız çözüm buluyor, uzağa gitmeyin

  • 05 Ekim 2018 Cuma


Bu güne kadar yazdıklarım doğru gibi. Her seferinde yazdım çizdim ama bir türlü kimseye dinletemedim. Şimdi siz kalkın yabancı bir şirkete, hem de Amerikan merkezli, kan emici, kapitalist bir şirkete ekonomi nasıl olacak diye sorun ve onunla anlaşma yapın. Ben bu işe küserim arkadaş. Yıllarca yazdım çizdim dinletemedim. Sakal bıraktım yine olmadı. Örnek verdim olmadı. Siyasetçi gibi konuştum yine olmadı. Demek ki, bu işte yancı olmak gerekiyor.
İlk olarak söylemek istediğimi anlatayım. Bu yazdıklarım var ya, bunları anlamak için ilk olarak okuma kültürünü iyi bilmek gerekiyor. Okuma kültürü olmayan bir ülkenin damarlarındaki kan pıhtılaşmış gibidir. Bu nedenle pıhtılaşan kanı akıcı hale getirmek ve beyne giden damarları açarak, oksijen gitmesini sağlamak gerekir. Oksijen gittikten sonra zaten okuma güdüsü artacak ve benim yazdığım bu güzel öneriler kabul görecektir. Bundan hiç şüphem yok.
Verin bana her ay şöyle elli bin lira milli paradan aylık, size şahane denetleme vereyim. Hem de kalıcı ve sizden çuval dolusu para almadan. Paramız da memlekette kalır bu nedenle. En önemli etkenin üretimi arttırmak olduğunu söylemek gerekiyor. Yani elimizden giden ve özelleştirilen bu milletin tüm malları geri alınmalı ve acilen üretime geçirilmelidir. Bu millet bu işi kısa zamanda hem de ücret almadan başararak, devlete hibe eder merak etmeyin. Üretimi olmayan bir ülkenin kan damarları kesilmiş demektir. Bunu sadece ben demiyorum. Atalarımız söylemişler. Durup dururken söylememişler bu sözleri. Yaşadıkları önemli konulardan ders alarak not almışlar. Üretim denince sadece fabrika değil konu olan. Tarımda dünyada sayılı ülkeler arasında olan biz, elimizi vererek şimdi gövdemiz ile başkalarına teslim olduk. Sebzeden tutun ete kadar dışarıya bağlandık. Şimdi de mckinsey’e yalvarır olduk.
Üretim denilince elbette ki, sadece fabrikalar ve az önce bahsettiğim tarım gelmiyor. Çok önemli üretimimiz olan madenlerimiz var. Ne yaptık madenlerimizi? Unutmuş olabilirsiniz. Anlatayım ve hatırlayın. Biz madenlerimizi babamızın oğlu diye gördüğümüz vampirlere bağışladık. Bu vampirler de kanımızı emmeye devam ediyorlar. Etrafımız vampir dolu. Kim demeyin hepsi aleni ortada dans ediyorlar. Gündüz dans var gece ise kan emiyorlar. Aniden çıkarılan yöntemlerle kanımızı emiyorlar. Biz bu durumdan çıkmamız için tek konu üretimdir. Üretmemiz gerekiyor. Acilen bütün ürünleri üreteceğiz. Anında ve acilen bütün fabrikaları geri alacağız. Çok acilen tasarrufa giderek, herkes kendine düşen görevi yapacak ve paramızın değerini anlayacağız. Fabrikalar acilen devreye girecek, tasarruflar ile yenileri yapılacak, işsizlik ortadan kalkacak. Tüketme politikası değil, üretme politikası uygulanması gerekiyor. Toplanan vergi oranları yeniden ayarlanacak. Her verginin altına elini koyan dar gelirli değil, vergisini namus diyerek herkes ödeyecek. Eşit vergi değil, kazanca göre vergi yansıtılacak. Bakın para politikamız nasıl atağa kalkıyor. Hadi bakalım bu kampanyaya ben hazırım. Hep birlikte bunu yapalım. Fazla istemiyorum bu bir dampingdir.