Mavi Bayrak Denetimini Çocuklar Yaptı


11 Haziran Salı günü Altınkum plajında Mavi Bayrak Ödül Töreni gerçekleşti. Temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli bir çevrenin simgesi olan Mavi Bayrak, Altınkum Plajında göndere çekildi. Tören, Didim Belediye Başk

 Paylaş


11 Haziran Salı günü Altınkum plajında Mavi Bayrak Ödül Töreni gerçekleşti.

Temiz, bakımlı, donanımlı, güvenli bir çevrenin simgesi olan Mavi Bayrak, Altınkum Plajında göndere çekildi. Tören, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Başkan Yardımcıları Zeynel Şener, Yusuf Deveci, Öznur Gündoğdu, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Badeser Dumlupınar ve Belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Mavi Bayrak denetimi Akbük Nurullah Kocabıyık öğrencileri tarafından yapıldı. Bütün denetimler sonrasında her şeyin uygun olduğu belirleyen çocuklar, Altınkum Plajına asılacak olan Mavi Bayrağı Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a verdi.
Atabay “Deniz suyunun temizliği, çevre ve plaj temizliği ile ilgili panoda yazanların hepsi doğrudur. Bu etkinlikleri ve denetimleri çocuklarımızla beraber yapıyoruz. Bu tür etkinliklere katılmalarını da çok istiyoruz. Bu işe önem veren birçok okulumuz var ama Akbük Nurullah Kocabıyık ilkokulu müdürüne ve Türkiye Eğitim ve Çevre Vakfına ayrıca teşekkür ediyorum. “şeklinde konuştu.
Didim’de Mavi Bayrak sertifika sahip olan yerler;
Aydın Bölgesinin Mavi Bayrağa sahip olan tek tekne; Packagers teknesi,
Palm Wings Beach Resort Spa,
Aquasis De Luxe Resort Poseidon Beach,
Büyük Anadolu Didim Resort, Venosa Beach Resort,
Holiday Resort Hotel,
D-Marin Didim şeklinde oldu.
Konuşmaların ardından Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu öğrenciler ve Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay Mavi Bayrağı Altınkum Plajında göndere çekti.

11, Hazir