reklam alanı

Maskeni Tak + Sosyal Mesafeni Koru


Normalleşme adımlarından sonra maske ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar koronavirüs vakalarında artışa neden oluyor. Normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran öncesine göre daha kurallara uymayan vatandaş

 Paylaş


Normalleşme adımlarından sonra maske ve sosyal mesafe kuralına uymayan vatandaşlar koronavirüs vakalarında artışa neden oluyor.

Normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran öncesine göre daha kurallara uymayan vatandaşları rehavete kapılıp, virüsün tamamen bittiğini düşünerek vaka sayısının daha yüksek olmasının neden oluyor.


MASKE TAKMAMANIN CEZASI YOK MU?
Didim’in en gözde sahili olan Altınkum’da maske takmayanların, devriye gezen polis ve zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen maske takmadığı görülmekte.
Koronavirüs salgınının yayılma hızını düşürmek için yapılması gereken en önemli şeyler arasında sosyal mesafeyi korumak ve maske takılmasının gerektiği oluyor. Maskesiz sokağa çıkmaya ihlal edenler hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282.maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacağı iller arasında Aydın’ın da yer almasına rağmen vatandaşlar kurallara uymayarak maskesiz dışarıya çıkmaya devam ediyor.


Normalle