Manavlar ve Balıkçılar Çarşısındaki Esnaflar Dertli


Didim’deki Manavlar ve Balıkçılar Çarşısında hizmet veren esnaflar,  çarşı yerinden şikayetçi. Esnaflar çarşıda çatı problemi,  tuvaletin olmayışı;  biriken çöpler ve kokudan dert yandı. Didim

 Paylaş


Didim’deki Manavlar ve Balıkçılar Çarşısında hizmet veren esnaflar, çarşı yerinden şikayetçi. Esnaflar çarşıda çatı problemi, tuvaletin olmayışı; biriken çöpler ve kokudan dert yandı.
Didim Belediyesi Manavlar ve Balıkçılar Çarşısı’nda faaliyet gösteren esnaflar yıllardır çektikleri sorunların çözüme kavuşturulmasını istiyor. Esnaflar çarşıda çatı olmaması nedeniyle, yağmurlu günlerde hiçbir esnafın çarşıya giremediğini ifade ederek, çarşıda balık tezgahlarından akan suyun koku yaptığını ve çarşıda bir tuvaletin olmamasının en büyük sorunları olduğunu öne sürdü. Manavlar ve Balıkçılar Çarşısı esnafı çarşı için yeni düzenlemeler yapılmasını istedi.
İlçe halkının balık, sebze ve meyve ihtiyacını karşıladığı çarşıda sorunların çözüme kavuşturulmasını isteyen esnaflar “ Bizim burada yıllardır süregelen 3 sorunumuz var. Üçü de bizi çok etkiliyor. Çatı sorunumuz var bir türlü çözüme kavuşturulmayan yağmur yağdığında biz dükkanlarımızı açamıyoruz burada, buna derhal çözüm getirilmeli. Bir de koku problemi var çarşıda, balık tezgahlarından balık suyu çarşıya sızıyor, biz su basıyoruz su ile yıkamaya çaılışıyoruz; ancak yer elverişli olmadığı için bir türlü bu koku sorununu gideremiyoruz. Buraya beton dökülürse bu koku sorunumuz giderilmiş olacak. Balık ekmek satan lokantalar var insanlar bu kokudan dolayı buraya giremiyor. Lokantalarımız bu yüzden iş yapamıyor. Başka bir sorunumuz ise; tuvalet çarşı içinde bir tuvalet olması gerekiyor. Buraya en yakın yer Merkez Camii’nin tuvaleti; oda hem uzak hem de erken saatte kapatılıyor. Bu sıkıntılarımızın gerekli merciler tarafından giderilmesini istiyoruz.” Dedi.