Kuem Kadın Kooperatifi İlk Olağan Genel Kurulunu Yapt


Didim’de geçtiğimiz yıl kurulan ve Didim Belediyesi'nin de desteğini alan  Kadın kooperatifi S.S Didim KUEM Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi ilk genel kurulunu gerçekleştirdi. kadınların istihdama kat

 Paylaş


Didim’de geçtiğimiz yıl kurulan ve Didim Belediyesi'nin de desteğini alan Kadın kooperatifi S.S Didim KUEM Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi ilk genel kurulunu gerçekleştirdi.
kadınların istihdama katılmaları ve aile ekonomilerine katkı sağlamanın yanı sıra kişisel gelişimlerinde de gerçekleştirdiği eğitimlerle destek olan Kooperatifin genel kurulu KUEM Hizmet binasında gerçekleşti. 50’ye yakın kadının katıldı genel kurulda. Yönetim ve denetim kurulları seçildi.

Yapılan seçimlerde Sevinç Karataş, Elif Külekçi Ve Elif Ata Denetim Kuruluna Tuba İpekçiler, Arife Arslan yönetim kuruluna seçildiler..

Seçim sonrası bir konuşma yapan Kooperatif Başkanı Sevinç Karataş; " Didim’de kadınlar bir araya gelerek bir iş ve güç birliği oluşturdu. Kooperatif mevcut ortakları ve aramıza katılacak yeni ortaklarla birlikte büyük bir aile. Burada hem istihdam yaratıyor, ev ekonomisine katkıda bulunuyoruz hem de sosyal bir ortamla kadınlarımızın günlük hayata daha aktif katılımına öncü oluyoruz. Burada sadece bir seçim yapıldı hep birlikte önümüzdeki dönemde tüm ortaklarımızla beraber şimdiye kadar olduğu gibi güzel işler başaracağız. Kooperatifin temellerinin atıldığı günden bu güne hiçbir konuda desteğini esirgemeyen ve Didimli kadınlara güvenen Belediye Başkanımız A. Deniz Atabay’a şahsım ve ortaklarımız adına teşekkürlerimi sunuyor, seçilen arkadaşlarımı kutluyor, başarılar diliyorum" dedi.