Koçak Önseçim İstiyor


24 Haziranda yapılan parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, Ankara’da erken yerel seçim söylentileri partileri ve belediye başkanı aday adaylarını hızlandırdı. Parlamento seçimleri öncesinde de Didi

 Paylaş


24 Haziranda yapılan parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından, Ankara’da erken yerel seçim söylentileri partileri ve belediye başkanı aday adaylarını hızlandırdı.
Parlamento seçimleri öncesinde de Didim’de belediye başkanı aday adayı olduğunu açıklayan adaylara yeni isimler eklenmeye devam ederken, Didim CHP ilçe başkanı Nurettin Koçak aday adaylarını belirlemek için sandık koyacaklarını belirterek bu konu da il yönetimini zorlayacaklarını ifade etti. İlçe yönetimi olarak halkın bizden talepleri var bizim de halktan taleplerimiz var diyen Koçak konuşmasını şöyle sürdürdü “ben isterim ki sandık kurulsun hem meclis üyeleri, hem örgüt belediye başkanı seçsin zaten belediye başkanlarına 3 kontenjan veriliyor. Elimden geldiğince il yönetimini sandık kurulması için zorlayacağım” ifadelerini kullandı.
Adayların belirlenmesi için üç yöntem olduğunu söyleyen ilçe başkanı Koçak ön seçim, eğilim yoklaması ve merkez yoklaması şeklinde sıralayarak “ ben biliyorum ki hangi seçim olursa olsun merkez yoklaması dahi olsa bile ilçe yönetimi ve ilçe başkanının görüşü alınacak.” Dedi.
Koçak ayrıca belediye başkanlığına aday adayı açıklamasında bulunan aday adaylarına partinin hepsine eşit bir şekilde açık olduğunu belirterek “ aday adayı olacak arkadaşların gelip örgütte adaylıklarını açıklamaları daha uygun olur” dedi.

24, Haziranda, yapılan, parlamento, ve, cum