Kırmızılı Kadınlardan Resim Sergisi


Remax Zeytin sanat galerisinde Didim Art resim grubu üyesi 10 kadın resim sergisi yaptı. Serginin açılışı 11 Şubat 2019 günü Kerem Soysalan tarafından yapıldı ve guruptaki kadınlar kırmızı elbiseleriyle gelenleri

 PaylaşRemax Zeytin sanat galerisinde Didim Art resim grubu üyesi 10 kadın resim sergisi yaptı.
Serginin açılışı 11 Şubat 2019 günü Kerem Soysalan tarafından yapıldı ve guruptaki kadınlar kırmızı elbiseleriyle gelenleri karşıladı. Bütün kadınların ortak çalışması olan zeytin dalı çalışmasını da Remax/Zeytin galeriyi kuran firmasının brokeri Kerem Soysalan’ hediye edildi.
30 tane resmin bulunduğu sergide tabloların fiyatları 300 lira ile 3.000 lira arasında değişiklik gösteriyor. Her kadının 3 resim yaparak sergiye katkıda bulunduğu ve büyük ilgiyle karşılanan tablolardan bazıları ilk günden alıcılarını da buldu.
10 kadın ressamın 30 kadar yağlı boya kadın resimlerinden oluşan serginin ardında kadın ressamlar, yaz aylarında da çeşitli portre ve manzara resimlerinden oluşacak olan akrilik bir resim sergisi de planlıyorlar.
DidimArt Resim Gurubu adına konuşan Vildan Devecioğlu gurubun on yıla yakın zamandır birlikte çalıştıklarını, kendilerinin bir çalışma alanı bulunsa da diğer resim guruplarının farklı yerlerde çalıştığını ve resimlerini sergilemekte zorluklar çektiğini belirterek: “Bizim resimlerimizi sergilediğimiz küçükte olsa bir Remax/Zeytin galerisi var, geçici olarak bu ihtiyacı karşılasa da Didim’in kalabalıklaşan nüfusu ile birlikte bu tür sosyal ve el beceri faaliyetlerine ilginin de arttığını görüyoruz, dolayısıyla artık büyük bir kültür merkezine gereksinimiz var” dedi ve kaymakamlık, belediye işbirliği ile büyük bir kültür merkezi yapılmasını istedi.
Remax, Zeytin, sanat, galerisinde, Di