Kimse Sudan Sebeplerle Oy Devşirmeye Kalkmasın


27 Mart Çarşamba akşamı CHP seçim ofisi önünde Hüseyin Turan konseri yapıldı. Katılımın yoğun olduğu konserin sunuculuğunu Okan Kılıç yaptı. Kılıç Didim’de yaşanan sıkıntılardan bahsetti. Kılıç “Tü

 Paylaş


27 Mart Çarşamba akşamı CHP seçim ofisi önünde Hüseyin Turan konseri yapıldı. Katılımın yoğun olduğu konserin sunuculuğunu Okan Kılıç yaptı. Kılıç Didim’de yaşanan sıkıntılardan bahsetti.
Kılıç “Türkiye’de aslında her şey o kadar da kanunsuz değil. En azından bizim belediyelerimiz de… Su faturası belirli bir maliyet üzerine yasa gereği çağrılık oranı koymakla belirleniyor. Yani mecliste ki AKP’li belediye meclis üyesinin de bu karar da evet oyu var, MHP’linin de var CHP’linin de var. Çünkü Didim baraj da su ihtiyacını karşılayan bir ilçe değil. Didim’de su kuyulardan çıkıyor. Bu dün ki belediye başkanı zamanın da böyleydi, bugün de böyle. Peki suyun maliyetini yükselten şey ne? Elektrik.” Diyerek elektrik faturalarının pahalılığına da dikkat çekerek “ Kimse sudan sebeplerle oy devşirmeye kalkmasın” dedi.
Kılıç’ın konuşmasının ardından sahneye İYİ Parti ilçe başkanı Ekrem Nuri Büyükpoyraz, CHP ilçe başkanı Nurettin Koçak ve Millet ittifakı belediye başkan adayı Ahmet Deniz Atabay çıktı.
Atabay “Gazete bastırıyorlar, sosyal medyayı düzgün kullanırsan güzeldir. Ama bize vurmaya çalışıyorlar. Bizi halkın gözünde düşürmeye çalışıyorlar. Sen 5 yıl uğraştın elinden geleni ardına koymadın. Ne oldu? Benim yine başım dik, alnım açık, dimdik halkımın karşısındayım. Senin ardan devlet varda benim arkamda halk var. Siz istediğiniz sürece 5 yıl daha dimdik karşınızda olacağız.
%50 dedikleri ama %50’nin çok üzerinde olan o sessiz kahredici yumruğunu vuracak olan çoğunluğa bizlere taktıkları isimlere bakın. Geçen gün çıkmış bir bakan, Türk halkı için bu memleket topraklarında yaşayan insanlar için adiler diyor. Çöp dediler, zillet dediler, illet dediler evet biz başınıza illet olacağız. Biz bu vatan topraklarını korumak için gerekirse illet oluruz, gerekirse zillet oluruz gerekirse de terörist oluruz. Kanımızın son damlasına kadar bu vatanı koruruz. İttifak dediler, yıllarca bu ülke koalisyonlarla yönetildi, işte bu hale geldi dediler. Biz İYİ Parti ile iyi bir ittifak yaptık. Çünkü onlar iyi insanlar. Pürüzsüz bir ortaklığımız, ittifakımız var. Seçime beraber giriyoruz ve bu başarıyı beraber kazanacağız.” Şeklinde konuşarak Cumhur ittifakının pankartların parti ve amblemi olmamasına da dikkat çekti.
Konuşmalar bittikten sonra sahne alan Hüseyin Turan sesiyle insanları mest ederken konserin sonuna doğru çekilen halaylarla eğlenceli vakit geçirdiler.

27, Mart, Çarşamba, akşamı, CHP, seçim,