Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı


  Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 6 Kasım Çarşamba günü saat 14:00’da Kasım ayı meclis toplantısının 6 maddelik 1.birleşimine 5 maddelik ek gündemin oy birliği ile k

 Paylaş


Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 6 Kasım Çarşamba günü saat 14:00’da Kasım ayı meclis toplantısının 6 maddelik 1.birleşimine 5 maddelik ek gündemin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından toplantı, Belediye Başkanlığı Meclis toplantı salonunda gerçekleştirdi.


Didim Belediyesinin Kasım ayı meclis toplantısı Didim Belediyesi Başkan Vekili Gül Ülker başkanlığında yapıldı. Meclis Toplantısına AKP Meclis Üyeleri Eda Yücel İlhan, Erdinç Ülker, CHP Meclis Üyesi Cengiz Kızıldağ mazeretli olarak katılmadı.

Gündemin ilk maddesi olan Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.09.2019 tarih ve 2359 sayılı “Akyeniköy Mahallesi 199 parselde uygulama imar planı değişikliği teklifi” konulu yazısına ilişkin komisyon raporunu görüşülerek komisyondan geldiği haliyle oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci maddesi olan Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 6.08.2019 tarih ve 2111 sayılı “Didim İlçesi, Akyeniköy Mahallesi, 1338 ada 3 parsele ilişkin plan değişikliği teklifi” konulu yazıya ilişkin komisyon raporunda “mekânsal sebeplerden kaynaklı ret” verilmesi mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin üçüncü maddesi olan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 23.10.2019 tarih ve 2615 sayılı “Yeni Mahalle Kurtuluş Caddesi Sağlıklaştırma Projesi” konulu yazı görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin dördüncü maddesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 31.10.2019 tarih ve 2685 sayılı “Binalarda Yapılacak Cam Giydirme Uygulamaları” konulu yazısı görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin beşinci maddesi olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 24.10.2019 tarih ve 520 sayılı “Parka İsim Verilmesi” konulu yazısının görüşülerek, Mersindere Mahallesi Erguvan caddesi üzerinde bulunan alana ‘Bülent Ecevit Parkı’ adının verilmesi oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

Gündemin altıncı maddesi olan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 01.11.2019 tarih ve 728 sayılı “Belediyemiz Logo Değişikliği” konulu yazı görüşülerek oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.


Meclis gündemine alınması istenen 5 ek gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi

2 ek gündem maddesi olan Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Çanakkale’de şehit olan ir askerin adının ve MHP Kurucusu olan Alparslan Türkeş’in adının verilmesi konusu imar komisyonuna sevk edildi.

Eklenen 3 ek gündem maddesi ise Park Bahçeler Müdürlüğü ağaçlandırma çalışmaları için vatandaşlar tarafından şartlı bağış yapılması için hesap açılması, Meskenler ait atık su, evsel atık gibi tahakkuk ve tahsisi için kullanımların belirlenmesi ve ticarethanelere ait katık atık tahakkuk ve tahsisi kullanımların belirlenmesi konusu plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.
Komisyona sevk edilen konuların görüşülmesi için Kasım ayı 2. Birleşim toplantısı 11 Kasım Pazartesi günü saat 14:00’da yapılacak.