Kadro Sınav Heyacanında Sona Geliniyor


Didim Belediyesi işlerini yapan taşeron firmalarda çalışan işçiler 96 Sayılı KHK’nin 127. maddesinin geçici 24. maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçmek için yaptığı başvu

 Paylaş


Didim Belediyesi işlerini yapan taşeron firmalarda çalışan işçiler 96 Sayılı KHK’nin 127. maddesinin geçici 24. maddesi gereği taşeronda çalışan işçilerin sürekli işçi kadrolarına geçmek için yaptığı başvurunun sonucunda tespit edilen isimler sözlü ve uygulamalı sınavla değerlendiriliyor
Şu ana kadar 250’e yakın personelin Başkanlığını Salih Bankoğlu’nun yaptığı sınav komisyonuyla işçilerle yüzyüze görüşmelerle değerlendirilmesi yapıldı.
Büroda çalışan işçilerin sınavı dün (14 Mart 2018) yapıldı. Büro çalışanlarına yazışma usulleri, arşivleme ve vatandaş hizmetlerindeki tutum ve davranışların nasıl olması gerektiğine ilişkin sorular sorulup, bilgisayar kullanma becerileri, hangi programları ne derece kullandıkları gibi gözlemler yapılarak not veriliyor.
Pazartesi günü bitecek olan sınavların sonuçları daha sonra açıklanacak.
Konuyla ilgili olarak Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu yaptığı açıklamada sahada ve büroda çalışanları ayrı ayrı değerlendirdikleri 347 başvurunun durumlarının uygun olduğu için sınava alındığını şu ana kadar 250 kişinin değerlendirmesinin yapıldığını belirtti ve bakanlık tarafında basında paylaşılan eski hükümlülerin de değerlendirmeye alınması ve listeye alınamayan askerliğini tecil ettirmişlerle ile ilgili kendilerine her hangi bir tebligatın gelmediğini , gelmesi durumunda listedeki sayının artacağını yaklaşık 10 kadar hükümlü ve askerlik durumu engeli olanları da değerlendirmeye alabileceklerini belirtti.
Bilindiği gibi Didim Belediyesinin taşeron olarak çalıştığı firmalardaki 400 kişi kadroya geçebilmek için müracaat etmiş bunlardan bazıları vasıfları ve yayınlanan KHK’daki açıklamalar doğrultusunda sınav listesine alınmamıştı. Bu durumdaki 53 kişi liste dışı kalmıştı.