reklam alanı

Kadın suskunluğunu korumaya devam ediyor


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay hakkında suç duyurusunda bulunan kadın, fotoğraf teşhisi için Didim Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.Geçtiğimiz gün, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tecavüz

 Paylaş


Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay hakkında suç duyurusunda bulunan kadın, fotoğraf teşhisi için Didim Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.
Geçtiğimiz gün, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın tecavüzüne uğradığını iddia ederek Didim Adliyesinde suç duyurusunda bulunan kadın, 15 Eylül Salı günü fotoğraf teşhisi için Didim Emniyeti Müdürlüğüne çağrıldı.
Avukatı Murat Sultansu ile birlikte teşhis işlemi gerçekleştirilirken dosyada gizlilik kararı olduğunu için net bir açıklamada bulunmadı.
Avukat Murat Sultansu, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine fotoğraf üzerinden teşhis için Didim Emniyet Müdürlüğüne geldiklerini belirterek “Emniyet Müdürlüğünde teşhis işlemi yapıldı. Ancak usule ilişkin itirazlarımız var. Adalet Bakanlığımıza seslenmek istiyorum. İşin hassasiyeti ve kamuya mal olan bir durumu var. Belediye başkanı da kamu gücünü kullanarak böyle bir suç işliyor. Böyle bir suçu işleyen Belediye Başkanı bu gücü kullanarak bazı delilleri karartabileceği endişesi içerisindeyiz. Bazı taleplerimiz var. Maalesef olumlu karşılanmıyor. Adalet Bakanımıza sesleniyorum.Konunun hassasiyeti bakımından müdahale etmesini talep ediyorum. Dosyanın çok daha sağlam ve usule uygun bir şekilde yürümesini istiyoruz. Bu yönde itirazlarımız var. İlerleyen aşamalarda bu itirazlarımız tekrar yapacağız” ifadelerine yer verdi.
“Bir hukukçu olarak rahatsızım”
Gazetecilerin, kadının suskunluğunu korumasına karşı yönelttiği sorulara karşılık Avukat Sultansu, kadının bir ailesi olduğunu belirterek “Dosyada gizlilik kararı var. Ben burada o kadar şey anlatmak istiyorum ki ama anlatamıyorum. Gizlilik kararı engel oluyor. Konuşması halinde sesi deşifre olacak. İyi bir aileden gelen bir insan, namusuyla iş aramak için belediyeye gidiyor ve bunlar başına geliyor. Buna rağmen bazı işler usule aykırı gidiyor. Bu durumdan rahatsızım. Çok ciddi bir şekilde bu dosyanın takip edilmesini istiyorum. Müvekkilim gerekli açıklamayı dosyada yapıyor. Yeri geldiğinde konuşacak emin olun. Kafanızda ki acaba şüphesi ötesinde bu dosyanın sağlam bir şekilde gitmesi gerekiyor. Cumhuriyet savcısının gerekli işlemlerini yerine getirdik. Müvekkilim gizlenerek, saklanarak buralara kadar geliyor. Hukukun usule bir şekilde gitmesi gerekiyor. Ben bir hukukçu olarak bu durumdan rahatsızım” dedi.
Kadın sorulan sorulara rağmen suskunluğunu gizlemeye devam etti.