İyi Parti Didim İlçe Teşkilatı 1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi


5 Ocak günü resmi kuruluşu gerçekleşen İyi Parti 7 Şubat 2018 günü Didim Ticaret Odası’nda İl Başkanı Recep Taner ve Söke, Kuşadası, Efeler ve Sultanbeyli ilçe yöneticilerinin de katılımıyla yapıldı. Genel Kur

 Paylaş


5 Ocak günü resmi kuruluşu gerçekleşen İyi Parti 7 Şubat 2018 günü Didim Ticaret Odası’nda İl Başkanı Recep Taner ve Söke, Kuşadası, Efeler ve Sultanbeyli ilçe yöneticilerinin de katılımıyla yapıldı. Genel Kurulda açılış konuşmalarının ardından Divan Başkanlığına İl Başkanı Recep Taner oy birliği ile seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener’in mesajı okundu.
Gündem maddeleri gereğince geçici ilçe başkanı Hali Başaran’ın faaliyet raporunun okunması ve ibra edilmesinin ardından yönetim Kurulu üyesi Arzu Aydan Tanık’ın gelir gider ve tahmini bütçe raporu da oy birliği ile ibra edildi.
İl Başkanı Recep Taner, partilerinin Umutsuzluğun hakim olduğu bir ortamda umut için kurulduğunu, ancak kısa sürede büyük karşılık bulduklarını belirtti.
Türkiye genelinde hızlı genel kurul sürecine girdiklerini bunun hukuk sistemindeki bozukluktan dolayı parti üzerindeki oyunları bozmak istediklerini belirtti. YSK’nın seçime girecek partiler açıklaması ile algı operasyonu yapmak istendiğini ancak İyi Partinin 7. ayı baz alan bir parti Listesi içinde elbette olmayacağını ancak ayrıntıyı bilmeyen vatandaşların partilerinin seçime giremeyeceğini sanmasına neden olduğunu söyledi.
İl Başkanı Taner yaklaşan seçimlerde kimseyle ittifak yapmayı düşünmediklerini belirtti ve Genel Başkan Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı adayları olduğunu söyledi.
Parti faaliyet raporunun okunması için kürsüye gelen Halil Başaran 5 Ocak günü resmi kuruluşu tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde parti binasının düzenlenmesi ve üye kayıt çalışmaları yaptıklarını, görevlendirme sırasında il yönetiminin Didim için 3000 üye tahmininde bulunduğunu, ekip olarak bu sayısı 1 yıl içinde 5000 yapmayı hedeflediklerini belirterek “bir dahaki genel kurulda bu salonda 5000 üyelik bir çoğunlukla genel kurul sözü veriyorum” dedi. Yeni yönetim kurulu oluşturulurken 54 kişilik asıl yedek gibi ayrım yapmadan görev dağılımı yaptıklarını bunlardan 22’sinin özellikle kadın olması konusunda özen gösterdiklerini tüzükte daha az olmasına rağmen Didim’de kadın erkek kotasının %50 olarak yürütüleceğini belirtti ve, yarından itibaren yarın seçim olacakmış gibi çalışmaya başlayacaklarını, çekirdek kadroya propaganda eğitimi verilmesinin ardından sokak sokak temsilcilikler vasıtasıyla sorunların tespit edilip iyileştirme projelerini hazırlayacaklarını belirtti ve yerelden başlamak üzere genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iyi Partiyi iye yere getirmek için gayret edecekleri sözünü de verdi.
Partililerin sırayla söz almalarının ardından seçimlere geçildi ve şu isimler yeniden yönetim kurulunda görev aldı: “Başkan Halil Başaran, Celal Şengül, Naci Saygın, Gökhan Şen, Şerife Bayrak, Sadık Cafer, Bülent Görücü, Ekrem Nuri Büyükpoyraz, Hüseyin Akyol, Cumali İnce, Ali Şükrü Başdağ, Arzu Aydan Tanık, Hakkı Kaşan, Sema Fırat, Benson Dündar, Ömürlü Aksoy, Hamza Karataş, Cahit Zeybek, Nazan Balcı, Gülseren Adalet Macit, Cumali Akçin, Armağan Araz, Nural Kavruk, Nimet Talas, Nalan Işık, Gülay Şengül, Nuri Gümüş

5, Ocak, günü, resmi, kuruluşu, gerçekle