İsrail Yeni Bir Katliama İmza Attı


Emek Partisi Didim İlçe Örgütü,  ABD’nin İsrail’de bulunan büyük elçiliğini Kudüs’e taşımasını üzerine yaşanmayan başlanan olaylar ve protestolar sırasınca İsrail silahlı kuvvetlerinin sert tutumu sonu

 Paylaş


Emek Partisi Didim İlçe Örgütü, ABD’nin İsrail’de bulunan büyük elçiliğini Kudüs’e taşımasını üzerine yaşanmayan başlanan olaylar ve protestolar sırasınca İsrail silahlı kuvvetlerinin sert tutumu sonucu ölü ve yaralıların olmasını kınadı ve herkesi bu saldırıları protesto etmeye çağırdı.
İlçe başkanlığından yapılan açıklama şöyle: “ABD, Tel Aviv’de bulunan Büyükelçiliği’ni bugün bir kan gölü eşliğinde Kudüs’e taşıyor. Filistinlilerin ulusal haklarını talep etmek için düzenlediği gösterilere, kurşun yağmuruyla karşılık veren İsrail Devleti, imza attığı katliamlara bir yenisini ekledi. Aralarında çocukların da olduğu onlarca Filistinli katledildi, bini aşkın kişi yaralandı.
ABD yönetiminin bölgedeki denklemi kendi lehine çevirmek için hayata geçirdiği bu provokasyon, 6 ay önce bizzat Donald Trump tarafından ilan edildi. Üstelik bu karar, BM Genel Kurulu’nda 9’a karşı 128 oyla reddedilmesine rağmen hayata geçirildi!
Bütün dünyanın gözü önünde cereyan eden olaylarda mazlum Filistin halkı ölü ve yaralılarını taşırken açılış törenine katılmak için İsrail’e gelen emperyalist şefler ve işbirlikçileri utanmadan kameralara gülücükler saçıyor. Bölge halkları ve insanlık elbette bu kanlı günü ve Filistin halkına reva görülen zulmü unutmayacak.
Erdoğan-AKP hükümeti ise karar için “yok hükmündedir” demekle birlikte somut bir tek adım atmayarak adeta katliamın seyircisi oldu. Oysa gün süslü laflarla zevahiri kurtaracak gün değildir!
Atılması gereken adımlar somut ve nettir:
ABD ve İsrail ile bütün askeri antlaşmalar derhal iptal edilmelidir.
İsrail ile tank ve silah modernizasyonuna dair bütün antlaşmalar yırtılıp çöpe atılmalıdır.
ABD ve İsrail ile bütün ikili antlaşmalar dondurulmalı ve ekonomik ilişkiler askıya alınmalıdır.
Bütün emperyalistlerle birlikte bölge gericilikleri Ortadoğu’dan çekilmeli, bölgenin geleceğine halklar karar vermelidir.
Filistin halkı kadar, bölgenin ezilen diğer halklarının da Türkiye’den atmasını istedikleri adım budur. Aksi halde, kapı önü basın toplantılarında efelenip kapı arkasında pazarlıklara girişenlerin halk nezdinde yeri yoktur.
Partimiz, Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındadır. Filistin halkına yönelik barbarca saldırıların son bulması için başta işçi sınıfımız olmak üzere bütün halkımızı Filistin halkıyla dayanışmaya ve her yerde kanlı saldırıları protesto etmeye çağırıyoruz.”