İroni falan filan anlamam


Tuz-Biber adlı stand-up gösterisinde sahne alan Pınar Fidan'ın şovu sırasında Alevi vatandaşlara yönelik sarf ettiği ayrımcı ifadeler karşısında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nurettin Koçak açıklamada bulu

 Paylaş


Tuz-Biber adlı stand-up gösterisinde sahne alan Pınar Fidan'ın şovu sırasında Alevi vatandaşlara yönelik sarf ettiği ayrımcı ifadeler karşısında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Nurettin Koçak açıklamada bulundu.

Koçak “Alevi felsefesi ve inancı üzerinden kim ki reklam, siyaset, ticaret yapıyorsa alçaktır namerttir. Yüz yıllardır, aleviler zulüm gördü, asıldılar, derisi yüzüldü, yakıldılar, yerlerinden, yurtlarından edildiler, ama hiç bir zaman vatanına, halkına ihanet etmediler. Alevilere kim ki hakaret ediyorsa ki yüz yıllardır ediyorlar, delalet ve hıyanet içerisindeler. Herkesin inancına saygılıyım, ancak inancıma dil uzatanın dilini koparmak da haktır. İroni falan filan anlamam, Sivas’da, Maraş’da, Çorum’da, Banaz’da, hatta ve hatta yaşadığımız bu çağda hala zulüm gören biz aleviler, vatanımızı, halkımızı seviyoruz. Dili, dini, ırkı, rengi ne olursa olsun, bizim Kabemiz iyi ve güzel insanlardır. Herkes haddini bilecek, bilmeyene de haddini bildirmek görevimizdir. Tüm alevi kurumları ve alevi avukatlar hukuken hakkımızı aramaya davet ediyorum. Birlikteysek Güçlüyüz ve birlikte var olacağız. Global dünya sorunu varken(korona virüsü) bu alçak sanatçının çıkışını kınıyorum.” İfadelerine yer verdi.


Tuz-Bibe