İmam Hatipliler Yeni Binada Ders Başı Yaptı


Didim’de yaptırılan ve 14 Nisan 2017 gün bitirilmesi planlanan 24 derslikli İmam Hatip Lisesi binası belirlenen tarihte bitmiş ancak teknik bazı sorunlar nedenyile teslim alınıp eğitim öğretime başlanılamamıştı. O

 Paylaş


Didim’de yaptırılan ve 14 Nisan 2017 gün bitirilmesi planlanan 24 derslikli İmam Hatip Lisesi binası belirlenen tarihte bitmiş ancak teknik bazı sorunlar nedenyile teslim alınıp eğitim öğretime başlanılamamıştı.
Okul binası yapılarak iskan ve ruhsat işlemleri tamamlandıktan sonra geçtiğimiz Cuma günü (9 Şubat 2018) geçici kabulleri tamamlanarak teslim alındı. Okulun pansiyonlu olmasına rağmen bu sene pansiyonu kullanılmayacak olan Lisede daha önce Yalı Köy arazisi içerisindeki kamulaştırılan bir okul binasında hizmetini sürdürüyordu.
261 öğrencisi ile hafta başında yeni binasında eğitim öğretime başlayan okulu Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ve Milli Eğitim Müdürü Recep Akdemir ziyaret ederek okulun ikinci yarıya yetiştirileceği sözünü yerine getirdiklerini, önümüzdeki yıl pansiyonlu olarak öğrenci alacaklarını belirttiler ve Altınkum Mahallesindeki İmam Hatip Ortaokulunun da teknik sorunları giderildikten sonra teslim alınacağını ve bu okulun da programlı bir şekilde eğitim öğretime geçilebileceğini ve halen Gazi İlköğretim Okulu binasında eğitim gören öğrencilerin yeni binalarına taşınabileceklerini belirttiler.
Geçtiğimiz günlerde Didim’i ziyaret eden Bilal Yılmaz Çandıroğlu’na d Didim’deki okulların duruma hakkında bilgiler verildiğini belirten Didim Milli Eğitim Müdürü Akpınar önümüzdeki günlerde okullarımın gelişmesi ile ilgili bazı projelerin kamuoyu ile paylaşılacağını belirterek önümüzdeki yıl eğitim öğretime daha fazla derslik ve sosyal alanla başlamayı hedeflediklerini belirtti.
Okulun Sınıflarını, laboratuvarını ve Konferans salonun da inceleyen Kaymakam Türköz ve Müdür Akpınar yeni olmasından kaynaklı bazı eksiklerin tamamlanması için talimatlar verdiklerini örnek bir okul haline gelecek olan İmam Hatip Lisesine yeni bir isim vermek istediklerini de belirttiler.

Didim’de, yaptırılan, ve, 14, Nisan, 201