Her Çocuk Eşit Haklara Sahiptir


Didim Belediyesi tarafından hazırlanan Hoşgeldin Bebek projesi sorumlusu Çocuk Gelişimi Uzmanı Lütfiye Baskın ile proje hakkında konuştuk.  Proje sorumlusu Baskın; “Projemiz aile ve çocuk dostu şehir projesi ile b

 Paylaş


Didim Belediyesi tarafından hazırlanan Hoşgeldin Bebek projesi sorumlusu Çocuk Gelişimi Uzmanı Lütfiye Baskın ile proje hakkında konuştuk. Proje sorumlusu Baskın;
“Projemiz aile ve çocuk dostu şehir projesi ile başladı. İlk olarak ‘Hoş geldin Bebek’ projesi adı altında başladık. Bunu daha fazla geliştirerek devam edeceğiz. Yakın zamanda ebeveynlere çocukları ile birlikte nasıl kaliteli vakit geçirecekleri hakkında seminerler düzenleyeceğiz. Çünkü hazır oyuncaklar çocukların hayal gücünü kısıtlıyor. Hayalleri törpülenmiş çocuklar yetişiyor. Bizler de bunun için ailelerin çocuklarla birlikte oyuncaklar yapması, zihinsel aktivitelerini güçlendirecek oyuncaklar yapıp, bu oyuncakları da çocuğun yaş grubuna göre sınıflandırıp nasıl oynayacaklarını anlatacağız. Hangi yaşta hangi oyuncakla oynanması gerekir bununla ilgili aileleri bilgilendiren kurslar açacağız.
Didim’de günde 2 tane bebek doğuyor. Biz bu bebeklerin maalesef ki hepsine ulaşamıyoruz. İlk olarak 20 Nisan 2018 tarihinde başladığımız bu proje her gün 1 bebeğe ulaşabilecek güce geldi. Aile ve çocuk dostu şehir dostu projesiyle, sosyal belediyecilik anlayışıyla her çocuk eşit imkanlara ve eşit haklara sahip olduğunu ailelerine anlatıyoruz. Götürdüğümüz hediye çantasında her bebek için hazırlanmış ufak hediyelerle ailelerimize ve bebeklerimize ulaşıyoruz.
Bebekleriyle birlikte dışarı çıkan anneler için Didim şehir lokantası karşısında dinlenme alanı oluşturduk. Bebeğini rahat bir şekilde emzirebileceği, sağlıklı ve temiz bir ortamda rahatça altını temizleyebileceği bir tesis kurduk. Bebekleriyle ilgili akıllarına takılan soruları yöneltip cevaplarını da rahatça alabilirler.
İlerleyen zamanlarda yapacağımız etkinliklerimiz de var bunlardan birisi de 6. ayına ulaşmış diş çıkarmış bebeklerimizle diş partisi vermeyi ikincisi de önümüzde ki günlerde 1 yaşına giren bebeklerimiz için doğum günü partisi düzenlemeyi düşünüyoruz.
Proje kapsamında ailelerin sürekli gelip danışabileceği bilgi alabileceği bir yer olduğunu unutmasınlar. Kas gelişimi, zihin gelişimi, motor becerileri gibi çocukları ilgilendiren her konuda yardımcı oluyoruz. “ şeklinde konuştu.
Hoşgeldin Bebek projesiyle ilgili yardım almak isteyenler 0533 071 6641 numaralı telefondan proje sorumlusuna ulaşabilir.

Didim, Belediyesi, tarafından, hazırlana