HDP’ye yapılan saldıyı, Demokrasi Platformu bileşenleri kınadı


HDP’ye yapılan saldırılar karşısında Demokrasi Platformu bileşenleri saldırı kınadıkları belirterek HDP seçim ofisine ziyarette bulundu. 12 Mart günü gerçekleşen ziyarette yapılan saldırıların soruşturmaların

 Paylaş


HDP’ye yapılan saldırılar karşısında Demokrasi Platformu bileşenleri saldırı kınadıkları belirterek HDP seçim ofisine ziyarette bulundu.
12 Mart günü gerçekleşen ziyarette yapılan saldırıların soruşturmalarının devam ettiği belirten Didim HDP ilçe eş başkanı Müberra Doğan “Demokrasi platformunun ziyareti bizlere moral verdi.” Dedi.
Demokrasi Platformu adına konuşma yapan Turgay Elçi “Bizler Didim Demokrasi Platformu olarak, platform bileşeni olan Halkların Demokratik Partisi’ne yapılan saldırıyı kınamak için ziyarette bulunduk. İlk saldırı da bunun farkına varmıştık. HDP’nin bayraklarını indirdiğini ancak 2 gün önce tekrar bu saldırı gerçekleşti. Biz bunun kim olduğunu da biliyoruz. Bugün kendi partisinin dışında ki partilerin seçmenlerini terörist ilan eden, Cumhurbaşkanı’nın söyleminden kaynaklı ve bundan güç alan şer odaklı bunu gerçekleştirdiğini biliyoruz. Bu faşist saldırıları her zaman HDP’nin yanında ve bu tür saldırılara uğrayan tüm dostlarımızın yanında olacağımızı bir kez daha buradan belirtiyoruz. Onlarla omuz omuza bu faşist saldırılara, baskılara karşı koyacağımızı deklare ediyorum. Öncelikli olarak bu saldırı sadece HDP’ye değil Türkiye’de bu iktidar bloğunun dışında kalan herkese karşı yapılmış bir saldırı olarak görmek gerekiyor. Bunu sadece HDP’ye yapılmış bir saldırı olarak görmek büyük bir yanlışa sürükler. Bu ülkede kurtuluş olacaksa biz yan yana, dayanışma içerisinde olarak, mücadele ederek bu kurtuluşu sağlayabiliriz. Bu tür saldırıların olmaması için gerek burada ki mülkü amirlerin, gerek emniyet güçlerinin gerekli her türlü soruşturmayı titizlikle yürütmesi Didim’de seçimlerin sağlıklı bir şekilde, kardeşlik içinde, dostluk içinde geçmesini istiyoruz. HDP’li bütün dostlarımıza geçmiş olsun” diyerek yanlarında olduğunu da vurguladı.

HDP’ye, yapılan, saldırılar, karşıs