HDP Seçim Ofisi Nevroz Coşkusuyla Açıldı


31 Mart yerel seçimlerinde HDP Belediye meclis üyeliği için seçim ofisi açarak, çalışmalara başladılar. 17 Mart Pazar günü yeni mahalle belediye parkının yan sokağında bulunan HDP seçim ofisi açılışı gerçekleş

 Paylaş


31 Mart yerel seçimlerinde HDP Belediye meclis üyeliği için seçim ofisi açarak, çalışmalara başladılar. 17 Mart Pazar günü yeni mahalle belediye parkının yan sokağında bulunan HDP seçim ofisi açılışı gerçekleşti.
Açılışa Aydın il eş başkanları, EMEP Didim ilçe örgütü, Saadet partisi ilçe başkanı ile birlikte belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayları, Emeklisen Didim temsilciliği, Cemevi kadın kolları, mahalle muhtar adayları ve HDP’li üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Açılış halaylar ve zılgıtlarla gerçekleşti.
HDP ilçe eş başkanı Müberra Doğan açılıştan önce kısa bir konuşma gerçekleşti. Doğan “bütün gayretimiz bu seçimde halkın iradesinin hayat bulmasını sağlamaktır. Bu süreçte gerici tahrikler tutum sergileyenlere karşı dikkatli ve dik durmalıyız. Her zaman olduğu gibi yoldaşça yan yana omuz omuza birlikte durmalıyız. Ancak bu şekilde halkların kardeşliğini toplumsal muhalefeti örgütleyebiliriz.” Şeklinde konuştu.
Açılışa katılan HDP Aydın il eş başkanı Neslihan Avşin “ 16 Mart 1988’de yapılan ve dün anmasını gerçekleştirdiğimiz Halepçe katliamının acısını hala yüreğimizde taşıyoruz. Faşizm rengini dünyanın her yerinde aynı tarzı ile sürdürüyor. Bu saldırılar dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet, inanç gözetmeden sadece yok etme ve inkar üzerinden kendini yaşatmaya çalışıyor. Bu anlamda Yeni Zelenda’da yapılan ırkçı ve faşist saldırıyı kınıyoruz.” Şeklinde konuştu.

31, Mart, yerel, seçimlerinde, HDP, Belediy