HDP Didim’de Seçim Bürosu Açtı


24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için HDP Didim’de seçim bürosu açtı. Yeni Mahalle 824. Sokakta açılışı yapılan seçim bürosuna HDP Mardin milletvekili Erol Dora, Didim il

 Paylaş


24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için HDP Didim’de seçim bürosu açtı.
Yeni Mahalle 824. Sokakta açılışı yapılan seçim bürosuna HDP Mardin milletvekili Erol Dora, Didim ilçe eş başkanları Müberra Doğan, Mehmet Emin Özden, HDP aday adayları Ayfer Demirel, Özlem Tunç, il yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan ilçe eş başkanı Müberra Doğan baskın seçimle karşı karşıya olduklarını belirterek “ biz barış sevdalıları bu seçimden başarıyla çıkacağımızdan eminiz. Şimdi toplumsal muhalefeti, örgüt ve hayatın her alanını karış karış dolaşıp her bir vatandaşı muhalefet olarak ikna etmek mecburiyetindeyiz. Biz çarpık düzenin çalışması için çok ama çok çalışmalıyız, sevgili kadınlar bu süreçten en çok etkilenen bizler olduk, iffetsiz, şirret ilan edildik siyasetin dışına atılmaya çalışıldık, eş başkanlarımız ve kadın vekillerimiz de 4 duvar arasında hapis edildiler inadına biz kadınlar var olmaya devam edeceğiz.” Dedi.
HDP Mardin milletvekili Erol Dora ise yapılacak olan seçimlerin tarihi bir fırsat olduğunu belirterek: “baskın bir seçimle karşı karşıya kaldık fakat biz her zaman seçime hazır olduğumuzu vurguladık ve bu anlamda da biliyorsunuz Türkiye bu şekilde iki seçim yapacaktır. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimi hem de parlamento seçimi birlikte yapılacaktır. Tabi seçimler bizler açısından çok önemlidir çünkü gerçek anlamda bir ülke demokrasisinin pratikte gerçekleşmesi için halkımızın özgür iradesini sandıklara yansıtması hayatidir, çok önemlidir. Birgün Türkiye'de gerçek anlamda demokratik bir Türkiye inşa edilecekse, herkes kendini bu ülkede zorunlu değil de gönüllü vatandaş olarak hissedecekse gerçekten HDP'nin Türkiye siyasetinde parlamentoda var olması gereklidir. Hiç kimse benim bir oyumla ne olacak demesin, herkesin oyu çok önemlidir. Hepimiz Türkiye için gerçek anlamda demokrasinin inşasını istiyorsak Türkiye'de özgürlüklerin önünün açılmasını istiyorsak başta yargı bağımsızlığı olmak üzere herkesin kendini istediği gibi ifade etmesini istiyorsak bu seçimler bizler için tarihi bir fırsattır.” Açıklamalarında bulundu. Konuşmasına devam eden Dora HDP’nin Edirne cezaevinde tutuklu Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı işaret ederek “Biliyorsunuz bizim cumhurbaşkanı adayımız sayın Selahattin Demirtaş'tır gerçek anlamda demokratik bir seçimin olması ve bugün YSK tarafından da adaylığının da kesinleşmiş olmasına rağmen o açıdan hem dünya kamuoyunda hem de Türkiye kamuoyunda halkın vicdanında bu seçimlerin meşru olabilmesi için demokratik olabilmesi için sayın Selahattin Demirtaş'ın bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz. Selahattin Demirtaş'ın bütün Türkiye'de izlemiş olduğu politikalarla özellikle 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bütün farklı partilerden oy aldığının bilgisine sahibiz. Düşünceleri ne olursa olsun herkesin hem Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş'a hem de Türkiye'de gerçek anlamda demokrasinin inşa edilebilmesi için ve parlamentonun bir ayağının eksik kalmaması için bütün Türkiyeli vatandaşlardan HDP'ye oy istediğimizi buradan bir kez daha belirtiyorum.” Dedi.
Konuşmalardan sonra seçim bürosunun kurdelesi milletvekili Erol Dora, il ve ilçe yöneticileri tarafından kesilerek konuklara ikramlarda bulunuldu.