Haydi Didim Çöp Toplamaya


Didim’de bazı çevreci guruplar ve kişiler 15 Eylül “Dünya Çöp Toplama Günü”nde Didim’in sahillerini ve bazı koylarda temizlik yapmaya hazırlanıyor. Daha önce  Didim’de yaşayan bazı İngiliz gönüllüler

 Paylaş


Didim’de bazı çevreci guruplar ve kişiler 15 Eylül “Dünya Çöp Toplama Günü”nde Didim’in sahillerini ve bazı koylarda temizlik yapmaya hazırlanıyor.
Daha önce Didim’de yaşayan bazı İngiliz gönüllülerin yaptığı gibi çöp toplayacak olan gruplardan AKÇED Başkanı Ferda Zarplı kılıç dernek olarak organize olup Akbük başta olmak üzere bazı bölgelerde çöp toplayacaklarını belirtti ve 15 Eylül Cumartesi* Dünya Çöp Toplama gününde Didimliler olarak biz de hep birlikte, tüm Didim genelinde çöplerimizi toplamak üzere harekete geçiyoruz. Sokağımızı, mahallemizi, çevremizi, parkımızı, sahillerimizi veya belirlediğimiz herhangi bir alanı tertemiz yapıyoruz.
Etrafındaki çöplerden rahatsız olanların mutlaka bir organizasyona katılmaları önemli değil, kendi bulundukları alanı, temizleseler bile bu daha temiz bir Didim için ilk adım olabilir. Akbük’teki mezarlığın bulunduğu alanın kirliliğini gören üyemiz öğretmen Nevzat Ceylan’ın çiçek dikme ve temizleme çabalarına destek olmak için temizlik hareketimizi b mezarlık çevresinden başlatacağız. Tüm Akbüklüleri bu alana bekliyoruz.
15 Eylül günü dilediğimiz bir saatte, o gün bulunduğumuz sokakta, tek başımıza veya eşimiz, dostumuz, komşumuz, hatta hiç tanımadığınız insanlarla birlikte çöp topluyoruz. Hedefimiz farkındalık yaratmak. Mesajımız net, ‘Çöpünü sokağa atma, çöp kutusuna at’. Yaşasın temizlik. Hadi yapalım!