Halter şampiyonası seremoni programı gerçekleşti


Okul Sporları Türkiye Yıldızlar Halter  Şampiyonası Didim Kapalı Spor Salonunda başladı. 10 - 12 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonaya 361 sporcunun katılımı ve 52 hakemin yönetimiyle

 Paylaş


Okul Sporları Türkiye Yıldızlar Halter Şampiyonası DidimKapalı Spor Salonunda başladı.
10-12 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan şampiyonaya 361 sporcunun katılımı ve 52 hakemin yönetimiyle tamamlanırken, seremoni programı 11 Ocak Cumartesi gerçekleşti.
Seremoni programına İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ufuk Kurucu, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Demircioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Onur Çark, AK Parti İlçe Başkanı Maşallah Subaşı, MHP İlçe Başkanı Fikret Alkaya, STK temsilcileri çok sayıda sporsever katıldı.
Seremoni sonrasında gerçekleşen konuşmada Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın’a hoşgeldiniz diyerek katılan bütün sporculara başarılar diledi.
İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz “Siz gençlere verebileceğimiz en büyük tavsiye Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözü ile spor hayatında yetişmenizi tavsiye ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Artvin yöresine ait tulum dinletisi ve DAHOT ekibinin zeybek gösterisi gerçekleşti. Gösterinin ardından 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonasında 40 ilden 361 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada sporculara, protokol tarafından madalya ve başarı belgesi takdim edildi.