13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Aralık 2017 13:39

“BİZİM KADINLARIMIZ” TURNEDE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“BİZİM KADINLARIMIZ” TURNEDE

Didim Kent Konseyi Kadın Meclisi Tiyatro Topluluğu tarafından 8 Mart Emekçi Kadınlar günü için Didim’de sahnelen ve Didimlilerden  tam not alan “Bizim Kadınlarımız” adlı oyun Efeler Belediyesi’nin ev sahipliğinde Aydınlı tiyatro severlerle 2 Aralık Cumartesi akşamı Aydın Kültür Merkezi  Dr. Hidayet Sayın sahnesinde buluştu. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları günü  için sahnelenen,   kadınların yaşadıkları sorunları komediyle  ve sosyal mesajlarla anlatan oyun Aydın seyircisinden de büyük beğeni aldı.Yoğun ilgi gören oyunda Efeler Belediye Başkan Vekili İsmail Türkbay ve Efeler Kent Konseyi Başkanı Dr.Tunçay Erdemir’de izleyiciler arasındaydı.

Emrah Çamdereli’nin yazıp –yönettiği “Bizim Kadınlarımız” oyunu    kentte, köyde, toplumda kadınların yaşadıkları sorunları ve kadın cinayetlerine olan duyarsızlığı mizahi bir dille anlattı. Seyircileri güldüren, güldürürken düşündüren  oyunun finalinde, izleyiciler  duygusal anlar yaşadılar.

Bizim Kadınlarımız oyununda Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Belediye Meclis Üyesi Hatice Gençay, belediye personelleri Aslı Kıray, Burçin Topal, Badeser Dumlupınar, Şebnem Öz Tezel, işletmeci Beyhan Kulakçı, Ayşe Kulakçı, Sebahat Aslan Atabay, öğrenci İdil Dumlupınar ve Sinem   Savmaz  sahne aldılar.

 

Oyun sonunda Aydınlılar  Didim Kent Konseyi Kadın Meclisi Tiyatro Topluluğunu ayakta alkışladılar. Efeler Belediye Başkan Vekili İsmail Türkbay oyun sonunda oyunculara Efeler Belediyesi adına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü