13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 06 Aralık 2017 13:38

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nden 14 Aydınlı Öğrenciye Burs

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nden 14 Aydınlı Öğrenciye Burs

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Ankara’daki üniversitelerde yükseköğrenim gören Aydınlı öğrencilerin burs ihtiyaçlarının karşılanması için başlattığı burs kampanyasında burs almaya hak kazanan öğrenciler belirlendi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre 42 müracaattan 14 öğrenci öğrenim gördüğü 8 ay boyunca 200 Tl vburs alacak.

Derneğin konuyla ilgli açıklaması şöyle: “ Aydınlı öğrencilerimizin burs ihtiyaçlarının karşılanması için kaynak oluşturulması amacıyla Ağustos ayında derneğimizin www.efeler.org resmi internet adresinde, mail, facebook, ve yerel gazeteler yoluyla hemşerilerimizden destek çağrısında bulunulmuştur. Bu çağrımıza milletvekillerimiz, Aydın ve Ankara’da başta olmak üzere diğer illerimizde yaşayan ve çeşitli kurumlarda görev yapan akademisyen, bürokrat, uzman,  memur, işadamı, emekli hemşerilerimizden destek gelmiştir. Hemşerilerimizin bu desteği derneğimiz adına Ziraat Bankası Kızılay Şubesinde burs için oluşturduğumuz hesapta toplanmaktadır.

Üniversitelerin açılmasını takiben Eylül ayı sonunda burs başvuru için derneğimizin burs yönergesi, burs başvuru formu ve burs başvuru şartları yayımlanarak öğrencilerin Ekim ayında müracaat yapması sağlanmıştır. Öğrencilerimizin başvuruları yönetim kurulu içinden oluşturduğumuz Burs Komisyonunca incelenmiş ve yönetim kurulumuzun onayına sunulmuştur. Derneğimize burs almak için 42 müracaat yapılmış, başvuruda bulunan öğrencilerimizin bilgi ve belgeleri, Burs Komisyonu tarafından incelenmiş, öğrencilerin ihtiyaç ve başarı durumuna göre burs verilecek öğrenciler belirlenmiştir.

Derneğimiz Burs Komisyonunun derneğimize burs başvurusunda bulunan 42 öğrenci ile ilgili yaptığı değerlendirmeler neticesinde; derneğimizin Ziraat Bankası Kızılay Şubesindeki burs hesabında toplanan kaynaktan 10 öğrencinin, 2 öğrencinin Aydın’da faaliyet gösteren bir Vakıf tarafından, birer öğrencinin ise Ankara’da bulunan iki iş adamı hemşerimiz tarafından olmak üzere toplam 14 Aydınlı öğrencimizin desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

29 Kasım 2017 tarihinde Burs almaya hak kazanan öğrencilerimizle toplantı yapılmış ve burslarının Kasım ayından Haziran ayına kadar 8 ay boyunca her ay için 200 TL yatırılacağı belirtilmiştir. Ayrıca öğrencilerimize önümüzdeki yıl burs değerlendirmemizde öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarının göz önüne alınacağı ifade edilmiş, kişisel bilgilerin ve yardımlaşmanın mahremiyeti gereği hayırseverlerimizin ve öğrencilerin bilgilerinin kamuoyu ile paylaşılmayacağı bildirilmiştir.

Derneğimizin Ankara’da eğitim gören öğrencilere destek olmak amacıyla başlattığı burs kampanyasına destek olan hayırsever hemşerilerimizin ve faydalanan öğrenci sayılarının aratarak burs kampanyamıza desteğin büyüyerek devam etmesini temenni ediyoruz. Derneğimizin burs kampanyasına destek olan hemşerilerimize ve vakıf yöneticilerine vermiş oldukları destekten dolayı şükranlarımızı sunarız”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü