13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 16:02

CHP TEK ADAYLA SEÇİMLERE GİDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP TEK ADAYLA SEÇİMLERE GİDİYOR

CHP Didim İlçe Başkanlığı seçimleri 9 Aralık 2017 günü Saat 13.30’da Belediye Düğün Salonunda yapılacak. Genel Kurulda 2015 2017 dönemi Çalışma raporu ve Hesap raporlarının okunması yapılıp ibra edilmesinin ardından seçimlere gidilecek.

Geçtiğimiz ay yapılan Mahalle delegeliği seçimleri öncesi 4 adayla yarışa başlayan CHP’de delegelerin en yüksek oyu verdiği iki adayın başkanlık yarışına devam etmesi beklenirken Gökmen Karataş’ın seçimlerden çekildiğini açıklaması sonrasında delegenin seçtiği tek aday Nurettin Koçak alternatifsiz aday oldu.

CHP Tüzüğüne göre 25 delegenin önerisiyle üyeler içinden başka bir adayın çıkabilme ihtimali bulunmasına rağmen şu ana kadar her hangi bir isim aday çalışmasına başlamadı.

Konuyla ilgi olarak gazetemize açıklama yapan Nurettin Koçak, liste çalışmaları başlattığını parti için çalışacağına  inandığı isimlerden bir yönetim kurulu oluşturacağını delege seçimleri sırasında farklı renk listelerle yarışılmış olmasının parti içi demokrasinin işlemesinde faydalı olduğunu ve son aşamada parti üyelerinin en fazla delege için kendi listesini seçtikten sonra  parti içi demokrasinin gerçekleştiğini, o gün üyelerin tercihlerini ortaya koyarak kendisine tevazu gösterdiğini gördüğünü söyledi.

Koçak, uzun süredir CHP’ye çeşitli aşamalarda görev yaptığını, başkan adayı olarak ta parti içindeki dostluk ve dayanışma duygularına önem veren bir duyguyla, Didim’de CHP’nin 2019 seçimlerine güçlü bir şekilde hazırlanması çalışmalarının hemen başlatılacağını belirterek, delegelik öncesi yayımladığı  seçim bildirgesindeki maddelerin hepsinin hayata geçirilmesi için çaba sarf edeceğini belirtti. Tek adaylık konusunda parti içindeki akil insanlarla yaptığı istişareler sonucunda, onların tavsiye ve tecrübelerini de dikkate alarak çalışacağını da belirten Koçak tüm CHP’lileri 9 Aralıktaki Demokrasi şölenine katılmaya davet etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü