13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 16:02

AKBÜK’TE DEĞİŞİMİN İLK ADIMI KANALİZASYON SORUNU HALLOLUYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AKBÜK’TE DEĞİŞİMİN İLK ADIMI KANALİZASYON SORUNU HALLOLUYOR

Akbük’e tarihin en büyük yatırımı gerçekleşiyor.

ASKİ’nin ihalesini yaptığı yılların kanayan yarası olan Akbük Kanalizasyon ve altyapısını bugün önceki gün Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’ün de katıldığı bir toplantıda yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Akbük Hizmet Binasında yapılan yer teslimi sözleşmesine katılan Belediye Başkanı Deniz Atabay, “Altyapı ve kanalizasyon çalışmaları Akbük’e hayırlı olsun” dedi ve “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun bu konuda ortaya koyduğu iradeden dolayı kendisine teşekkür ettiklerini” belirtti.

23 milyon liralık bütçesi ile  82 km’lik kanalizasyon çalışması  yapılacak  ASKİ Genel Müdürlüğü,  bugüne kadar ilk etapta 18 kilometrelik kanalizasyon hattı yaptı.

“23 MİLYON YATIRIM 82 KİLOMETRE HAT”

Denetimlerini ve Koordinasyonunun Didim Belediyesi görevlileri tarafından yapılacak olan  ve tarihinin gördüğü en büyük yatırım ve hizmet hamlesini yaşayan Akbük’ün 23 milyon liraya mal olacak. Kanalizasyon projesinin ikinci etabı 82 kilometrelik kanalizasyon hattı ile terfi merkezi yapımını içeriyor.  Doğrudan Didim Atıksu Arıtma Tesisine bağlanacak olan Akbük, kanalizasyon hattına kavuşmasıyla birlikte fosseptik ve kokudan kurtulacak. Proje imar düzenlemesi yapılan Fevzi Paşa mahallesi içinde hizmet verecek

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü