13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 16:01

CHP’li KADIN BÜYÜK BULUŞMAYA GİTTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’li KADIN BÜYÜK BULUŞMAYA  GİTTİ

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığınca  Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 83 yılından 5 Aralık günü Türkiye’nin dört bir tarafından gelen kadınlarla Ankara’da buluşup Atanın huzuruna çıktılar

Ankara Arena’da yapılan ‘Eşitlik ve Adalet” şiarıyla düzenlenen Kadın Buluşması’na Türkiye’nin 81 ilinde yaşayan ve haksızlığa uğradığını düşünen, adalet ve eşitlik isteyen tüm kadınlar davet edildi.

Didim’de 3 otobüsle  4 Aralık 2017 günü Cumhuriyet Meydanında buluşarak “Didim’den Sevgiler Getirdik” pankartı ile yola çıkan kadınlar Arena’daki buluşmaya geleneksel kıyafetle katıldılar.

81 İlden kadın kolları üyeleri ve kadın dernekleri temsilcilerinin katıldığı buluşma öncesi  yola çıkan CHP Didim Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil , “Bu buluşma, 81 ile yaptığımız bir çağrı, tüm kadınların kendini içinde hissedebileceği bir çağrı aslında,  Kadının sesinin yeterince çıkmadığını, kadınların çok ciddi sorunlarla boğuştuğunu” belirterek, kadın cinayetlerindeki artışı da vurgu yaptı ve   “ Kadınım Hakkım Var Ben seçerim”, “kendini içinde hissetmek istiyorsan gel”, dedikleri buluşmaya Didim Kadın Kolları olarak katılmaya gittiklerini söyledi.

Ayyıldızlı oturma düzeni ile dikkat çeken toplantıda bir konuşma yapan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse bu ülkeyi kadınlar değiştirir düşüncesiyle büyük kadın buluşması gerçekleştirdiklerini söyledi. Cumhuriyet değerlerini savunmak en çok kadınlara düşüyor diyen Köse bu ülkenin geleceği için Anadolu’dan gelen tüm renkleri ile bir araya geldiklerini belirtti.

Bu ülkede Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal’in yanında bulunan kadınları örnek alarak yürüdüklerini de söyleyen Genel Başkan Köse, bir toplumun medeniyet düzeyinin kadınlara verdiği önemle belirlenir biz bunu 83 yıl önce gördük, Mustafa Kemal Atatürk’ün “bir ülkenin yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselemez” sözü nü de hatırlattı.

Buluşan kadınlar toplantının ardından Anıtkabir’de atanın huzuruna çıktılar ve Başkan Köse burada Anıtkabir özel defterine Atatürk’ün kadınlara verdiği değer için teşekkür ettiği bir metin yazdı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü