13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 16:00

Dostlukla başladı kavgayla bitti

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

Dostlukla başladı kavgayla bitti

Didimspor’un bu hafta sonu oynadığı Güzelçamlı maçı dostlukla başladı ancak 85. Dakikada 3-1 öne geçen Didimspor futbolcuları sahaya inan taraftarların saldırısına maruz kaldılar.

2 Saat boyunca soyunma odasında taciz edilen takım Jandarma marifeti ile Güzelçamlı’dan ayrıldı. Hakan Hacıoğlu, Burhan Özberk, Tunahan Ünal hakem triosu tarafından yönetilen ve bazı sporcuların yaralandığı olaylı maç hakem tarafından iptal edildi.

Didimspor yönetimi maç sırasında yaşadıkları saldırı ile ilgili olarak bir basın açıklaması yaparak sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Didimspor Yönetim Kurulunun konuyla ilgli yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“FUTBOL TERÖRÜ YİNE İŞ BAŞINDA

GÜZELÇAMLI  SPOR VE TARAFTARLARININ BARBARCA SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ..

02 Aralık Saat 13:00 ‘ da başlayan Güzelçamlı Belediye Spor ‘ a karşı deplasmanda oynadığımız müsabakada maçın 85. Dakikasında 3-1 önde iken Güzelçamlı Belediye Spor futbolcularının mücadele esnasında Didim Spor yedek kulübesine koşarak saldırmaları ve akabinde Güzelçamlı  taraftarlarının ve bazı kendini bilmezlerin eşkiya gibi sahaya girerek futbolcularımızı ve yöneticilerimizi hunharca, barbarca  darp etmeye çalışmaları sonucu maçın Hakemi Hakan Hacıoğlu  maçı 85. Dakikasında tatil etmiştir.

Didimsporlu futbolcular ve yöneticiler yaklaşık 2 saat soyunma odasında taşlı saldırılara karşı maruz kalmıştır. Sığınmış olduğumuz soyunma odasının camları atılan taşlar sonucu kırılmış , kırılan camlardan futbolcu ve yöneticilerimizin vücutlarının belli kısımlarında kesikler meydana gelmiştir.

Ancak Jandarmanın uzun uğraşı sonucu taraftarları oradan uzaklaştırarak Didimsporlu futbolcu ve yöneticilerimiz eskort halinde şehirden çıkartılmıştır.

Didimspor kulübü olarak bu olayların peşini bırakmayarak ilgili kişilerin fotoğraf ve videolarını savcılığa verilmiştir.  Bu hunharca saldırının faillerinin cezasız kalmaması için elimizden geleni yapacağımızı herkesin bilmesini isteriz.  Futbol terörünün bitmesi için vesile olacağız. Bu olayları yaratanlar şunu iyi bilsinler ki bu yaptıkları yanlarına kar kalmayacaktır. Adli makamlar gereğini yapacaktır.

Bize saldıran müptezellerin eşgalleri idari makamlara verilmiştir. Didimspor Yönetim  ve Kurulu olarak bu spora yakışmayan bütün olaylara ve düşmanca barbarca yapılan saldırıyı Kınıyoruz.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü