13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 05 Aralık 2017 15:58

ZIT ANLAMLI KELİMELERİ OYNAYARAK ÖĞRENCİLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ZIT ANLAMLI KELİMELERİ OYNAYARAK ÖĞRENCİLER

Aydın Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri 4 Aralık 2017 Pazartesi günü 5.derste Türkçe dersi konusu olan zıt anlamı kelimeleri daha kalıcı hale getirmek amacıyla oynayarak öğrendiler.

Didim Mahir Özgür Damar İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri hafta başındaki ilk günde (pazartesi) 5.derste Türkçe dersi konusu olan zıt anlamlı kelimeleri daha kalıcı hale getirmek için ikişer kişilik oyun oynadı. Kartonda yazılı kelimelerin zıt anlamını ellerindeki daire şeklindeki kartonlardan uygun olanlarla eşleştirdiler. En hızlı ve doğru yapan oyunu kazandı. Yarışan arkadaşlarını önce veya sonra yapmasına bakmaksızın alkışlayarak kendileri ödüllendirdiler. Çok eğlenceli bir oyun oldu.

Öğretmede farklı metotlardan olan bu tür oyunların bir başkası da geçtiğimiz günlerde yapıldı. Öğrencilerin kelime dağarcıklarına artırmak için çocuklar  kelime tombalası oynadılar.

Valiler İlkokulu 1-D sınıfı 27 Kasım pazartesi günü Türkçe dersinde renkli kelime kartlarıyla tombala oynadılar. çekilen kelimeleri kartlarında bularak kelime dağarcıklarını, konuşma , okuma ve dikkatini toplama becerilerini geliştirirken bir yandan da eğlenceli ve hareketli bir ders geçirdiler .Etkinlik saatimize velilerimizin de katılmasıyla veli sınıf işbirliğini de geliştirmiş oldu. Ayrıca bu etkinliği yaparken öğrencilerim dikkatini toplama okunanı takip etme yardımlaşma ve sosyalleşme davranışlarına olumlu etkisi olduğu görülmüştür. Kelime hazinemiz arttıkça bu etkinliklerin tekrar yapılması için sınıfta yoğun bir istek oluştu. Katılan velilerimize ayrıca teşekkür ederim.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü