13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 04 Aralık 2017 17:46

Aşık Veysel Korosu Son Konserini Verdi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Aşık Veysel Korosu Son Konserini Verdi

Didim Cemeevi Aşık Veysel THM Korosu Didim Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde yılsonu konseri verdi.  2 Aralı Cumartesi günü saat 20’de Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere yoğun ilgi vardı.

Sunuculuğunu Hatice Kum’un yaptığı Cem Sezgin’in şefliğinde gerçekleşen konserde; Bağlamalarda Cevahir Doğan, Hüseyin Yıldızay, Raşit Yılman ve Veysel Murat Dinçer. Ritim sazlarda : Süheyla Deniz, Menderes Soydemir, Mesut Özgiresun, Mustafa Alp. Ud: Ersin Koçbaş. Gitar’da  Rıza Atik eşlik etti.

Yaklaşık kırk kişiden oluşan koronun 2 bölüm olarak verdiği konser’in  1. Bölümünde 15 eser ve  2. Bölüm de 15 eser seslendirildi.

Toplam 30 parça olmak üzere farklı yörelerden türkülerin seslendirildiği konserin ilk bölümü   Tunceli Yöresinden ‘Elma Attım Yuvarlandı’ parçası ile başladı ve , Aşık Gülabi’nin ‘Döngel Birtanem’ parçasıyla bitti.

Konserin  2. Bölümünde ise  açılışı ise Aşık Kerem’in ‘Yazımı Kışa Çevirdin’ parçası ile açılış yapıldı ve , Muhlis Akarsu’nun ‘Deli Gönül Feryad Etme Boşuna’ parçasıyla konser sona erdi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü