13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 21 Eylül 2017 16:08

KARATAŞ CHP’DE YENİDEN ADAY

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KARATAŞ CHP’DE YENİDEN ADAY

CHP Didim İlçe Başkana Gökmen Karataş parti binasında yaptığı toplantıyla ilçe başkanlığına yeniden Aday olduğunu açıkladı. Karataş açıklamasında Yerel seçimlerde %65 Cumhurbaşkanlığı seçimlerin de %75 oranında oy alma sözü verdi.

Gökmen Karataş Parti binasında yaptığı açıklamada eşi Sevinç Karataş’ı da yanına aldı. Karataş’ın yaptığı açıklama şöyle; “Değerli Cumhuriyet Halk Partili dostlar ve sevgili Didimliler,

Ülkemizin ve partimizin kurucusu ve genel başkanımız , ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi    CHP’nin  Didim İlçe Başkanı olarak sizlere hizmet etmek onuru bana verileli yaklaşık 3.5 yıl oldu. Acısıyla tatlısıyla geçen 3.5 yıl. Gerçekten dürüst , iyi niyetli ve kaliteli bir ekiple çeşitli başarılar kazandığımız gurur duyduğum bir 3.5 yıl.

6 Mart 2014 tarihinde atandığım sonra seçimle iki kez devam ettirdiğim görevim gerçekten çok zorlu ve sıkıntılı geçen 30 Mart yerel seçimiile başladı. Partililerimizin ve Didim halkının sağduyusuyla  aksak bir tarafımız olsa da başarıyla atlatıldı. Bugün bu görevi ve görevleri yaparken, CHP li büyükşehir ve ilçe belediyesinin olduğu kentte yaşıyorum derken o sağduyulu Didim halkının yaptığı görevi  unutmayacağız. Bugünü yaşarken , o günkü vefayı ve başarıyı getirenlerin çektiği cefayı da unutmayalım sakın.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile devam eden seçim maratonu, 7 Haziran  ve 1 Kasım 2015 seçimleri ile devam etti. Bu yıl ki 16 Nisan Referandumu ile 5 büyük seçim yapmış ve hepsinden başarı ile çıkmış bir örgütün başındaki adam olmak gerçekten gurur verici bir durum.

Rakamlarla şu kadar oy aldık bu kadar oy artırdık diyerek laf kalabalığı yapmak istemem. Başarıyı sokakta , çarşıda , pazarda çoğunun adını bilmediğim insanların gülümsemesinden ve selamlamasından anlıyorum zaten. Başka partilerden kişiler bile şahsımı tebrik etmişlerdir. Şunu belirtmek gerekir ki bu bir ekip başarısıdır. Doğru ekiple, doğru ve başarılı mücadeleyi verebilirsiniz. Doğru ve dürüst bir ekiple çalıştık biz de. Hepsine çok teşekkür etmek istiyorum.

Şunu belirtmek isterim ki, İyi dediğimiz insan bir anda kötü, doğru bildiğimiz bir anda yanlış olmaz. Başarılı dediğiniz de , birileri söylüyor diye başarısız olmaz. Başarı varsa da hep beraber, başarısızlık varsa da hep beraber.

3,5 yıl önce göreve geldiğimde ki Gökmen Karataş neyse bugün de odur. Ailemin , çocuklarımın ve sizlerin yüzünü yere baktıracak bir davranışım olmamıştır, olmazda . Sırf siyaset yapma amaçlı kullandığımız kelimelere de hepimiz dikkat etmeliyiz. 3,5 yıldır olmayan kişisel çıkar , 3,5 günde mi oluştu? Kişisel çıkar aranıyorsa geçmişte buralarda görev yapmış , bugünde kendine makam ve mevzi arayanlarda , kendini hala siyasetin duayeni zannedenlerde arayacaksınız. Didim halkı her şeyi gayet iyi bilmektedir. Benim daha fazla bir şey söylememe gerek yok herhalde.

Didim’de geçmiş dönemlerde parti içerisinde yaratılan hastalıklar ve hizipler, tekrar ortaya çıkarılmaya çalışılıyor. Partide kendine yer edinemeyenler bugün başka yapılar içine gizlenip kendilerine yer açma peşindeler. Ben inanıyorum ki siz Cumhuriyet Halk Partililer buna izin vermeyeceksiniz. Verdirmeyeceksiniz.

Eksikler yok muydu? Yanlışlar olmadı mı?  Vardı  mutlaka. Telafi edebilmek ve çabalamak, iyi niyetli bir yaklaşımla çözmeye çalışmak o yanlışları azalttı. Hizmeti artırmaya yönelik çalışmalar eksikleri azalttı.

Didim’e ve Didimliler’e hizmet  bizim için önemli olan. Siyaseti de Didim’e hizmet odaklı olarak yapıyoruz ve de yapmaya devam edeceğiz.

Muhtemelen Aralık ayı içinde yapılacak olan CHP Didim İlçe başkanlığı seçimlerinde görev talep ediyor ve ilçe başkanlığına  tekrar aday olduğumu açıklamak istiyorum.


Önümüzdeki süreç gerçekten çok zorlu bir süreç. 2019  yerel ve genel seçimlerini yaşayacağız hep beraber. Başarısız olmak gibi bir lüksümüz yok. Hedeflerimiz net . Yerel iktidarımızı  perçinlemek birincisi. %60-65 aralığında bir oyla belediye seçimlerini almamız gerekiyor . Neden gerekiyor peki? 2019 kasım ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Didim de %75 oranını yakalayıp ülke genelindeki  %50+1 e katkı verebilmemiz için gereken bu .  2019 seçimindeki yerel seçimde %60-65, genel seçimde %75 hedef bu. Hedefim bu . İddialıyım.

Bu hedeflere , bu iddialara ulaşabilmemiz için birlik içinde olmamız gerekiyor öncelikle. Delege ve ilçe seçimlerimizi bu hedeflere ulaşabilmek amaçlı yapabilmeliyiz. Sen-ben kavgası yapmamalıyız, tek başına iktidar kavgası yapmalıyız. Toplumun her kesimine ulaşabilmeliyiz. Sadece parti içi seçim olunca ortaya çıkan partili olmamalıyız. Adalet eylemlerinde de olmalıyız. Siyaset artık sokakta , meydanda. O sokaklarda da bizim sesimiz çıkmalı. Hep beraber gür bir ses ama.

Tüm bunları yapabilmenin yolu sıkı sıkıya bir araya gelmekten geçiyor. İktidarın yolu şu renkli liste , bu renkli liste çıkarmaktan geçmiyor. İktidarın yolu evde oturup sosyal medyadan iki paylaşım yapmaktan, yorum yapmaktan, beğenilerden geçmiyor. İktidarın yolu Adalet yürüyüşlerinden, Adalet mitingi ve kurultaylarını anlamaktan, teorisini ve pratiğini anlamaktan ve içselleştirmekten geçiyor. Partinin ve halkın gücünün ortaya çıktığı bu pratikleri , kişisel ihtiraslarımız için kaybedemeyiz. Kişisel hırslarımıza yenik düşüp, mücadeleyle kazandıklarımızı, elde edilen mevzileri yitiremeyiz. Yapılan tüm doğrular bir yanlışla kaybedilmeyecek kadar değerlidir.

Dostlar bugün buraya gelerek bana verdiğiniz destekten dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.”

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü