Çarşamba, 13 Eylül 2017 16:39

Kreş’te Hazırlıklar Tamam

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kreş’te Hazırlıklar Tamam

Didim Belediyesinin Kadın Emeği Değerlendirme Atölyesi ile birlikte yapımı tamamlanan ve iç tefrişatı ve hukuki durumu netleşen Kreş yönetmeliği  ve katkı payı konusunda Belediye Meclis kararları da oy birliği ile alınan kreş 18 Eylül günü tüm okullar ile birlikte başlıyor.

Didim Belediye Meclisinin 11 Eylül günü yapılan ikinci oturumunda aylık ücretinin 500 TL olarak belirlendiği kreş ve gündüz bakım evi en çok  80 öğrenci kapasiteli olacak.

Konuyla ilgili bir basın bildirisi yayınlayan Didim Belediyesi kreşle ilgili şu bilgileri paylaştı;  “Bölgenin en çok saygı duyulan ve tüm paydaşlarının değer verip özen gösterdiği bir Kreş ve Gündüz Bakımevi olmak” vizyonuyla yola çıkan Didim Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi hazırlıklarını tamamlayarak 18 Eylül 2017 Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı okulları ile birlikte Eğitim ve Öğretim hayatına başlayacaktır.
Başta büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ailesine ve milletine bağlı, değerlerine sahip çıkan, kendini ve etrafını tanıyan, ne yapacağını bilen, kendini ifade edebilen, düşüncelerini paylaşabilen, karar vermeyi öğrenen, fikir ve projelerini sunabilen, güçlü bir kişiliğe sahip sağlıklı bireyler olarak yetişkinliğe ulaşmalarını amaçlayan bir misyonun sıkı takipçisi olacaktır” denildi.

Açıklamanın son bölümünde ise okulun bazı özellikleri şöyle anlatıldı; “Özenle oluşturulan sınıflar, son teknik mutfak araçları, çocukların dünyasını geliştirecek oyuncaklar ile Didim’de örnek bir Anaokulu olarak tam gün eğitim verecektir ayrıca; zorunlu anasınıfı çağındaki 54- 66 aylık çocuklar için özel sınıf oluşturulmuştur.

Her on çocuğa bir öğretmen düşecek şekilde sınıflar düzenlenerek, aşçılık diplomalı mutfak personelimiz ve uzman temizlik ekibi ile çocuğa saygılı, güler yüzlü kadrosuyla kayıtlarına devam etmektedir.”

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git