18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 11 Eylül 2017 16:28

SOKAKTA SATRANÇ BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SOKAKTA SATRANÇ BAŞLADI

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen  “Sokakta Satranç Var” etkinliği Didim’de dün itibariyle başladı.

Apollan Tapınağının bulunduğu sokakta maslara ve yerlere kurulan satranç tahtalarında satranç oynandı.

Didim Belediyesi ve Satranç Federasyonu Didim temsilciliğinin ortaklaşa düzenledği etkinlik gün boyunca farklı mekanlarda yapıldı. Apollon Tapınağı’nda  saat 12’de start alan  sokakta satranç etkinliği 14.00 – 16.00 arasında D-Marin ‘de, 16.00 – 18.00 arası Aytepe Barış 2Park’ta ve en son  Saat:18.00 – 20.00 arasında Altınkum Barış 1 parkta  gerçekleşti.

1 hafta boyunca Türkiye’de farklı şekillerde yapılacak olan etkinlik Didim’de festival havasına dönüştürülecek.  16 Eylül 2017 (Cumartesi) ve   17 Eylül 2017 (Pazar) tarihinde Altınkum Yalı Caddesi üzerinde kurulacak etkinlik çadırında  16.00 Saat: 17.00 arasında satranç ve  Eylül Sanat Atölyesi Gönüllü çalışması olan Drama, Mangala, Dans, Müzik, Resim Sergisi, Satranç temalı vücut boyama  etkinliği ile  festival havasında geçecek.

Satranç Federasyonu temsilcisi Şükrü Görkem Gençsoy il yöneticileri ile yaptığı görüşme sonunda Didim Belediyesine sunduğu ‘Sokakta Satranç Var’ projesinin desteklenmesiyle birlikte gerçekleşen etkinliğin Didim’de satrancı seven çok sayıda kişiden destek gördüğünü, yeni gençlerin satrançla tanışması ve eğlenceli  bir oyun gibi düşünmesi için festival gibi yapmak istediklerini belirterek, hafta sonu Yalı Caddesi üzerindeki performanslar ile renk katmak istediklerini projenin sokakta sinerji yaratması ve çocuklara tanıtılması  ve sevdirilmesi amacıyla satranç oynamanın dışından farklı ve renkli  oyun bölümleri de eklediklerini” söyledi.

Şükrü Görkem Gençsoy’da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Didim’de satrancın sevildiğini ve başarılı satranççıların yetiştiğini biliyoruz, dolayısıyla bizde Didim’de şahları vezirleri, filleri ve atları alıp sokaklarda sinerji yaratacak bir etkinlik yapmayı hedefliyoruz.” demişti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü