18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 11 Eylül 2017 16:26

BELEDİYE KREŞ ÜCRETİ NETLEŞTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BELEDİYE KREŞ ÜCRETİ NETLEŞTİ

Didim Belediye Meclisi Eylül ayı birinci oturumu geçtiğimiz Çarşamba günü yapılmış ve 4 gündem maddesi komisyonlara sevk edilmişti.  Meclis Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın başkanlığında dün (11 Eylül 2017) ikinci oturumunu gerçekleştirdi.  Meclis üyeleri Aydan Aşık Turgut ve Salih Bankoğlu’nun mazeretli olarak katılmadı

İlk oturumda komisyonlara gönderilen gündem maddeleri şunlardı. Başka gündem maddesi teklifi sunulmaz ise meclisinin gündemi şu şekilde idi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 21.08.2017 tarih ve 878 sayılı ‘‘Kreş ve Gündüz Bakım Evi Katkı Payı’’ konulu yazısının görüşülmesi. Didim S.S. Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin plan değişikliği teklifinin görüşülmesi. Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün plan değişikliği talebinin görüşülmesi. ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından verilen 2 adet trafo plan değişikliği teklifinin görüşülmesi.

Meclis te önceki oturumda Plan Bütçe komisyonuna gönderilen  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün   ‘‘Kreş ve Gündüz Bakım Evi Katkı Payı’’ konulu yazısı aylık 40 bin Tl olduğu tahmin edilen ve 80 öğrenci kapasiteli olacak olan  kreş ve gündüz bakım evine çocuklarını bırakacak ailelerin 500 Tl katkı payı ödemesi önerisi komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Daha önce bir çok sefer meclis gündemine gelen ve her seferinde geri gönderilen Didim S.S. Küçük Sanayi Yapı Kooperatifinin plan değişikliği teklifi imar komisyonundan İbrahim Eray’ın ret oyuna rağmen oy çokluğu ile meclis getirildi. Meclisin tartışmalı  gündemi olan komisyon görüşünde bir kısım meclis üyeleri kooperatif üyelerinin mağdur olduğunu  söylerken bazı meclis üyeleri de her ne kadar planlarda küçük sanayi sitesi arsası olarak görülse de  planlanan yerin şehrin önemli bir noktasında kaldığı ve buranın şehir dışına çıkarılması gerektiğini savundu.

Oylama öncesi Meclis üyesi Ahmet Yılmaz, bu raporun reddedilmesi ve kooperatif üyeleri ile birlikte bir konsensüs çerçevesinde anlaşılarak hazineye ati ve şehir dışında bir alana taşınması konusunun değerlendirilmesini ve kendisinin ret oyu vereceği  gündem maddesinin Didim’in geleceği  bakımından geri dönüşümü  imkansız hata olacağını belirtti.

Meclis Başkanı Deniz Atabay görüşlerin açıklamasının ardından oylamaya geçti, Oylamada  7 ret, bir çekimser oya karşılık gündem maddesi önerilen değişiklikle oy çokluğu ile kabul edilmiş oldu.

 

Gündemin üçünce maddesi olan  Didim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün plan değişikliği talebi ve  ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından verilen 2 adet trafo plan değişikliği teklif imar komisyonundan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.

 

Didim Belediye Meclisi 2017 Ekim ayı birinci oturumu 4 Ekim Çarşamba günü yapılmak üzere oturum kapatıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü