18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 09 Eylül 2017 14:39

DİDİM’DE SATRANÇ RÜZGARI ESECEK

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM’DE SATRANÇ RÜZGARI ESECEK

Şahlar, Vezirler, Filler ve Atlar  3 Gün Boyunca Sokağa Çıkıyor

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen  “Sokakta Satranç Var” etkinliği başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanında satranç rüzgarı estirecek proje, 11-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. TSF'nin tüm ülkeyi satranç tutkusunda birleştirmeyi hedeflediği etkinlik, Aydın’dan Iğdır’a Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Gaziantep’e, Şanlıurfa’dan Çanakkale’ye 81 il, 913 ilçe ve köylerde açık havada satranç müsabakası yapma keyfi yaşatacak.

Didim Satranç ilçe temsilcisi Şükrü Görkem Gençsoy’da geçtiğimiz günlerde  yaptığı açıklamada “Didim’de satrancın sevildiğini ve başarılı satranççıların yetiştiğini biliyoruz, dolayısıyla bizde Didim’de şahları vezirleri, filleri ve atları alıp sokaklarda sinerji yaratacak bir etkinlik yapmayı hedefliyoruz.” demişti.

Şükrü Görkem Gençsoy;“Didim Belediyesine sunduğu “Sokakta Satranç Var” projesi Federasyonun belirlediği şartlarda ve kurallarda  yapılacağını” belirtti ve tüm “Türkiye ile birlikte aynı gün yapılacak etkinliklerin Didim ayağında ilk gün  “Apollon Tapınağı D-Marin, Aytepe Barış 2 parkta ve Altınkum Barış 1 parkta yapılacak etkinliklere tüm satranç severleri sokaklara bekliyoruz dedi.

Satranç Federasyonu Didim Temsilcisi olan Şükrü Görkem Gençsoy projenin sokakta sinerji yaratması ve çocuklara tanıtılması  ve sevdirilmesi amacıyla satranç oynamanın dışından farklı ve renkli  oyun bölümleri de eklediklerini” belirtti.

11 ile 16 v-17 Eylül günü yapılacak etkinlikler şöyle;

11 Eylül 2017 günü Apollon Tapınağı’nıda start alacak etkinlik12.00 – 14.00 arasında  D-Marin ‘de             14.00 – 16.00 arasında Aytepe Barış 2Park’ta16.00 – 18.00 arası ve en son  Altınkum Barış 1 parkta  Saat:18.00 – 20.00 arasında gerçekleşecek.

16 Eylül 2017 tarihinde Altınkum Yalı Caddesi üzerinde kurulacak etkinlik alanında  16.00 Saat: 17.00 arasında satranç oynanacak  17 Eylül 2017 gününde de yine aynı yerde ve aynı ve  Eylül Sanat Atölyesi Gönüllü çalışması olan Drama, Mangala, Dans, Müzik, Resim Sergisi, Satranç temalı vücut boyama  etkinliği ile  festival havasında geçecek.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü