13 Aralık 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 28 Kasım 2016 16:42

Komedi Sona Ermemiş, Ölüm Orucuyla Devam

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Komedi Sona Ermemiş, Ölüm Orucuyla Devam

Cuma günü Söke’den başlayan ve dün Didim’de belediyenin önünde biten amacı ve anlamının ne olduğunu kimsenin çözemediği yürüyüş basın açıklaması ile bitti

Eski adliye önünde buluşan gurup emniyetin kolaylaştırıcılığında cumhuriyet Caddesinden Belediye binasına kadar yürüdüler. Yorgun olduğunu ve bundan sonraki eylemini bireysel olarak Ölüm Oruçu şeklinde sürdüreceğini belirten Celal Kılıçdaroğlu ve yanındaki grup belediyenin önüne siyah çelenk bıraktıktan sonra dağıldı.

Celal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı basın açıklaması şöyle; Ben Celal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyetinin bir vatandaşı olarak hür irademle, özgür kişiliğimle ülkemizin üzerine bir karabulut gibi çöken , bir ayağının da Didim’de olduğu görülen, FETÖ terör örgütünü protesto ediyorum. Bu protestoyu Didim’den başlatıyorum. Çünkü Didimliler FETÖ’nün etkilerini  en ağır şekilde yaşıyor. Çünkü Didimlilerin başında FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan’la içli dışlı  bir belediye başkanı var. Çünkü Didim’in beş yılı FETÖ’cü Erkan Karaaslan’a emanet edilmiş.” Dedikten sonra 6 soru ile devam eden açıklamasında “Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı protestoyu Söke’den başlayarak Didim’de bitiriyorum. Buradan Didim Cumhuriyet Savcılığına dilekçemi verip , Didim Belediyesinden  FETÖ’cülerin arınması için ölüm orucuna başlıyorum. Ben bu uğurda ölümü göze almışım, kefenimi giyip yola çıktım.” Diye bitirmiş.

Yoldan geçen vatandaşlar,  daha önce en ufak demokratik talepli sivil toplum örgütü yürüyüşüne izin vermeyen emniyetin hiçbir kurumsal kimliği olmayan bu guruba neden bu kadar kolaylaştırıcı olduğunu,  Söke’den hem de şehirlerarası karayolundan nasıl ve hangi makamdan izin alarak yürüdüklerini merak ettiler.

 

 

Son değişiklik Pazartesi, 28 Kasım 2016 16:50
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü